Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Garry Kasparov we Wrocławiu!Gościem kolejnego spotkania we Wrocławiu z cyklu “Z widokiem na Europę” będzie Garry Kasparov, wielokrotny szachowy mistrz świata.

Podczas spotkania odbędzie się debata z publicznością na temat uchwały Parlamentu Europejskiego poświęconej programowi “Szachy w szkole”, w której wezmą udział Piotr Borys, poseł do Parlamentu Europejskiego i Garry Kasparov. Zdaniem posłów do Parlamentu Europejskiego, bez względu na wiek dziecka szachy mogą poprawić jego koncentrację, zwiększyć cierpliwość i wytrwałość, a także rozwinąć zmysł twórczy, intuicję, pamięć oraz umiejętności analitycznego myślenia i podejmowania decyzji. Gra w szachy uczy też determinacji, motywacji i sportowego zachowania. Dzięki decyzji Parlamentu Europejskiego program “Szachy w szkole” będzie mógł być wspierany finansowo przez Unię Europejską.

termin: 25 września, godz. 14.00
miejsce: Dom Europy, ul. Widok 10
wstęp: wolny

Ponadto również w dniu 25.09.2012 o godzinie 17:00 w Klubie Szachowym Polonia Wrocław (ul. Wita Stwosza 37-38 – Wrocław) odbędzie się spotkanie szachistów z Garym Kasparowem. Organizatorzy zapraszają na spotkanie.

Maciej Sroczyński
Wrzesień 23, 2012, 11:21

Jedna odpowiedź na „“Garry Kasparov we Wrocławiu!””

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy