PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Gdzie warto pojechać na turniej szachowy we wakacje?

foto

Już wkrótce koniec szkoły i upragnione wakacje dla dzieci i młodzieży. To również czas wielu turniejów szachowych i festiwali szachowych. W okresie letnim dominują turnieje o dłuższym tempie gry do namysłu. Przygotowałem listę turniejów szachowych o tempie klasycznym. Listę można oczywiście uzupełnić, jeżeli ktoś znajdzie jakiś ciekawy turniej to proszę o maila  maciej@szachmistrz.pl

Byłem, grałem i podobały mi się turnieje w Kowalewie Pomorski, Polanicy Zdroju, Rewalu, Wrocławiu, Krakowie oraz Pardubicach. Na liście znajduje się jednak wiele nowych turniejów szachowych, rozgrywanych w ciekawych zakątkach Polski oraz Czech. Arcyciekawie zapowiada się Festiwal Szachowy im. Mieczysława Najdorfa we Warszawie, prawie 40 arcymistrzów na listach startowych!

Zapraszam do zapoznania się z zestawieniem wszystkich  turniejów wakacyjnych …

Czerwiec 2016 r.

18-23 czerwca Lublin

25 czerwca – 5 lipca Łazy

25 czerwca – 2 lipca Kraków

26 czerwca – 3 lipca Szklarska Poręba

26 czerwca – 5 lipca Pokrzywna

 

Lipiec 2016 r.

6-14 lipca Police

8-16 lipca Warszawa

9-10 lipca Choszczczno

10-16 lipca Kowalewo Pomorskie

12-17 lipca Pszczyna

14-31 lipca Pardubice (Czechy)

18-23 lipca Mrągowo

 

Sierpień 2016 r.

5-12 sierpnia Praga (Czechy)

8-15 sierpnia Koszalin

8-15 sierpnia Poznań

  • XXIV Międzynarodowy Festiwal Poznański

9-13 sierpnia Obra

9-14 sierpnia Suwałki

9-15 sierpnia Wrocław

15-22 sierpnia Ostróda

17-27 sierpnia Rewal

17-28 sierpnia Polanica Zdrój

20-28 sierpnia Polanica Zdrój

20-29 sierpnia Dąbki

20-30 sierpnia Dąbki

20-28 sierpnia Mikoszewo

Maciej Sroczyński
Czerwiec 18, 2016, 11:40

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy