Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

GM Łukasz Cyborowski Mistrzem Wielkopolski w szachach błyskawicznych


Łukasz Cyborowski z Legnicy został mistrzem Wielkopolski w szachach błyskawicznych na rok 2010. Mistrzynią w kategorii kobiet została Alicja Kaczmarek ze Śremu. Zawody zostały rozegrane dzisiaj w Poznaniu. Rywalizacja przebiegała bez żadnych zastrzeżeń, organizatorzy przygotowali bardzo dobrą salę gry. Wszyscy szachiści grali na elektronicznych zegarach co jest niewątpliwie dużym udogodnieniem dla samych zawodników. W zawodach udział wzięło 52 zawodników. Turniej błyskawiczny był przystankiem przed większymi zawodami, które jutro rozpoczynają się w Poznaniu – Międzynarodowym Festiwalu Szachowym Poznań 2010.

1. GM Cyborowski, Lukasz 2529 Legnica 10.0
2. IM Sieciechowicz Marcin 2445 UMKS Na Pięterku Poznań 8.5
3. GM Grabarczyk Miroslaw 2466 ŻTMS Baszta Żnin 8.0
4. I Przybylski, Bartosz 2076 KS Pocztowiec Poznań 8.0
5. FM Janaszak Dawid 2318 OTSz Ostrów Wielkopolski 7.5
6. FM Przybylski Wojciech 2322 KS Pocztowiec Poznań 7.0
7. IM Urban Klaudiusz 2478 KS Pocztowiec Poznań 7.0
8. k Strozyk Tomasz 2227 KSz LECH-WSUS Poznań 7.0
9. k Sroczynski, Maciej 2283 KTS-W Kalisz 7.0
10. I++ Musiałkiewicz, Jan 2109 UMKS Na Pięterku Poznań 7.0

– Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski w grze błyskawicznej – wyniki

Maciej Sroczyński
Lipiec 31, 2010, 23:36

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy