PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Gorzycki Festiwal Szachowy – wyniki turniejów


lks_gorzyce_wielkie_szachy2

Gorzyce Wielkie to kolejna miejscowość na mapie szachowej Polski, który może pochwalić się ciekawymi turniejami. Niestety nie mogłem brać udział w I Gorzyckim Festiwalu Szachowym, ale słuchając głosy naocznych obserwatorów oraz patrząc na to z jakim rozmachem koledzy z Gorzyc promowali swoje szachowe wydarzenia, można wysnuć wniosek że turniej należał do bardzo udanych …

Podobała mi się również formuła zawodów. Zaczęło się w piątek od turnieju szachów błyskawicznych oraz rzadko spotykanych konkursach wiedzy szachowej oraz rozwiązywania zadań szachowych. W sobotę grali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum oraz przedszkolacy. W niedzielę rozegrano turniej główny zgłoszony do FIDE. Podejrzewam, że tylko feryjny termin mógł wpłynąć na średnią frekwencje w tych zawodach.

W zawodach brali również udział kaliszanie. Najlepsze wynik uzyskali: Filip Janiszewski, Szymon Klaska, Kasper Wroczyński, Tymoteusz Wroczyński oraz Patryk Ziąbek.

Turniej wiedzy szachowej zwyciężył – Robert Adamek (Poznań)

Turniej zadań szachowych zwyciężył – Robert Adamek (Poznań)

Turniej szachów błyskawicznych

1. Piotr Zimny (OTSz Ostrów Wlkp.)
2. Jakub Rosik (OTSz Ostrów Wlkp.)
3. Adam Pera (OTSz Ostrów Wlkp.)
4. Filip Janiszewski (KTS Kalisz)
5. Szymon Grzonka (Kalisz)

7. Piotr Szkarudzina (Kalisz)
15. Mikołaj Drobniewski (Kalisz)

Turniej „Młode Talenty”
1. Nikodem Pabiszczak (OTSz Ostrów Wlkp.)
2. Szymon Klaska (KTS Kalisz)
3. Patrycja Kowalewska (OTSz Ostrów Wlkp.)
4. Kasper Wroczyński (KTS Kalisz)
5. Samuel Kątny (MUKS Wieża Kórnicka Kórnik)
6. Tymoteusz Wroczyński (KTS Kalisz)

20. Maurycy Wroczyński (Kalisz)

Turniej główny
1. Marcin Steczek (TS-R Hetman Konin)
2. Dawid Niekraś (ASSz Lipno Stęszew)
3. Jerzy Kot (Lębork)
4. Sergei Zhuck (Białoruś)
5. Witold Walaszczyk (TS-R Hetman Konin)
6. Patryk Ziąbek (KTS Kalisz)

lks_gorzyce_wielkie_szachy

lks_gorzyce_wielkie_szachy1

lks_gorzyce_wielkie_szachy3

lks_gorzyce_wielkie_szachy4

lks_gorzyce_wielkie_szachy5

lks_gorzyce_wielkie_szachy6

lks_gorzyce_wielkie_szachy7

lks_gorzyce_wielkie_szachy8

Maciej Sroczyński
Luty 23, 2015, 20:24

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy