PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Grad pucharów na turniejach w Ślesinie. Medale Wiktora i Zuzi w Mistrzostwach Wielkopolski do lat 7


Ponad 120 szachistów wzięło udział w turniejach szachowych, które odbyły się w minioną niedzielę w Ślesinie. Najważniejszym rangą turniejem były Mistrzostwa Wielkopolski do lat 7. Złoty medal z kompletem punktów wywalczył Wiktor Goździewicz (KTS Kalisz), blisko medalu był również Michał Jędraszek (KTS Kalisz, IV miejsce). W grupie dziewczynek srebro wywalczyła Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz). V miejsce zajęła Julia Skurniak (KTS Kalisz), a VI Zuzannę Solarek (KTS Kalisz). Zwyciężyła Zofia Roszkiewicz (UMKS Na Pięterku Poznań).

Szachiści z Kalisza widoczni byli również w towarzyszącym Ślesińskim Turnieju Mikołajkowym. Grupa do lat 9 została zdominowana przez szachistów KTS Kalisz. Tymon Ochędzan (I miejsce), Krzysztof Jarczewski (II miejsce) i Paweł Jędraszek (III miejsce). W pierwszej dziesiątce byli również Tomasz Drobniewski (KTS Kalisz) oraz Filip Rosiński (KTS Kalisz). Najlepszą dziewczynką do lat 9 była Ewa Barwińska (KTS Kalisz).

W grupie do lat 12 wygrał Szymon Skurniak (KTS Kalisz), a trzecie miejsce zajął Paweł Piekielny (KTS Kalisz). W grupie rodziców III miejsce zajął Robert Ochędzan (KTS Kalisz), a VI miejsce Mikołaj Drobniewski (z Kalisza). Grupę rodziców wygrał Szymon Pieczewski (OTSz Ostrów Wlkp.).

Maciej Sroczyński
Grudzień 8, 2014, 21:42

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy