PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Grali o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego


W Ostrowie Wielkopolskim rozegrano VIII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta. Nie mogło zabraknąć zawodników KTS Kalisz oraz Szkoły szachowej SzachMistrz …

W grupie do lat 7 wygrał Marcin Ratajczak (KS Polonia Środa Wlkp.). W klasyfikacji dziewczynek zwyciężyła Weronika Dudzińska (OTSz Ostrów Wlkp.), druga była Zofia Filar (Szkoła szachowa SzachMistrz). Najmłodszym uczestnikiem turnieju był Maurycy Wroczyński (Przedszkole Chatka Puchatka w Kaliszu).

W turnieju 10-latków najlepszym okazał się Krzysztof Matela (UKS Skoczek Milicz), drugie miejsce zajął Krzysztof Jarczewski (KTS Kalisz), trzeci był Karol Wawrzyniak (KTS Kalisz), a siódmy Filip Rosiński (KTS Kalisz). W klasyfikacji dziewczynek zwyciężyła Ewa Barwińska (KTS Kalisz), drugie miejsce Patrycja Golińska (KSz Orły Pleszew), trzecie Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz), a siódma była Julia Skurniak (KTS Kalisz).

W najstarszej grupie chłopców do lat 13 zwyciężył Nikodem Pabiszczak (OTSz Ostrów Wlkp.), piąty był Paweł Piekielny, szósty Kasper Wroczyński, a siódmy Michał Grzegorski (KTS Kalisz). Najlepszą dziewczyną była Adrianna Jędras (OTSz Ostrów Wlkp.), drugie miejsce zajęła Weronika Wawrzyniak (KTS Kalisz).

Maciej Sroczyński
Luty 16, 2015, 23:28

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy