Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Grali w Noworocznym Turnieju w Guben 2015

Arcymistrz Vitaly Kunin wygrał XVII Noworoczny Turniej szachowy w Guben. Na podium znaleźli się arcymistrzowie Ivanov Mikhail (Rosja) oraz Vladimir Sergeev (Ukraina).

W zawodach grali również kaliszanie: Jędrzej Adamczewski, Maciej Adamczewski oraz Filip Janiszewski. Pierwsza część turnieju była znakomoita w wykonaniu naszych szachistów. W ostatnich czterech rundach było już znacznie gorzej, wygrana tylko jedna partia. Zepchnęło to chłopców na środek tabeli. Najwyżej w klasyfikacji końcowej był Filip, który jednocześnie mocno poprawił swój ranking indywidualny.

Mimo wszystko, każdy z szachistów KTS Kalisz zarobił na rankingu ELO: Filip (+104 ELO), Jędrzej (+22 ELO), Maciej (+25 ELO).

Maciej Sroczyński
Styczeń 7, 2015, 22:50

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy