PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Graliśmy turniej szachowy w Galerii Tęcza Kalisz

Ponownie było bardzo szachowo w Galerii Tęcza Kalisz. Pomimo wyjazdu sporej części zawodników KTS Kalisz na szkolne finały Mistrzostw Polski, w Galerii Tęcza mieliśmy bardzo dobrą frekwencje. W III turnieju szachowym w Galerii Tęcza – zagrało 47 szachistów z klubu szachowego KTS Kalisz oraz Szkoły szachowej SzachMistrz.

Wszyscy zawodnicy grali w jednej grupie, z oddzielną klasyfikacją do lat 9 i 12. Wygrał 11 letni Oskar Dixa, który triumfował również w pierwszym turnieju rozgrywanym w Galerii Tęcza. Drugie miejsce zajął 10 letni Szymon Skurniak, a trzecie 11 letni Krzysztof Markiewicz.

W klasyfikacji do lat 9 wygrał Karol Wawrzyniak, przed Wojciechem Tarczyńskim i Krzysztofem Jarczewskim. Najlepszymi dziewczynkami do lat 9 były: Ewa Barwińska, Zuzanna Jędrzejewska oraz Nelly Grala.

Organizatorem zawodów była Szkoła szachowa SzachMistrz oraz Galeria Tęcza Kalisz. Zawody sponsorowali: Galeria Tęcza Kalisz, sklep dla dzieci Smyk, sklep spożywczy Społem, restauracja Bruschetta.

Zawody sędziowali: Malwina Olenderek, Adam Wojcieszak oraz Maciej Sroczyński. Przy organizacji zawodów pomogli również rodzice zawodników KTS Kalisz.

Kolejne turnieje jakie ns czekają to Dzień Dziecka w Nowych Skalmierzycach oraz Ogólnopolski Turniej Szachowy Calisia.

 

Maciej Sroczyński
Maj 25, 2014, 20:30

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy