PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Graliśmy w Koninie i Skomlinie

16 listopada w Koninie XXV Festiwal NSZZ Solidarność. Turniej wygrał Marcin Steczek (TS-R Hetman Konin). 6 miejsce zajął Maciej Adamczewski, 9 miejsce Szymon Skurniak i 12 miejsce Jędrzej Adamczewski (wszyscy KTS-W Kalisz).

W ten sam weekend rozegrano zawody w Skomlinie koło Wielunia. W XII Turniej z okazji Święta Niepodległości triumfowali: Andrzej Szybka (LZS Pat Ligota Dolna) – gr.A, Angelika Stanowska (UKS Jedynka Bełchatów) – gr.B oraz Kinga Kędzierska (GOK Czarnożyły) gr.C. W grupie C – III miejsce zajęła Nelly Grala (KTS-W Kalisz), w grupie A – 21 miejsce – Dorian Grala (KTS-W Kalisz).

Przypominam, że w najbliższą sobotę odbędą się w Kostrzynie Mistrzostwa Wielkopolski w szachach szybkich. Altenatywą jest również Festiwal Szachowy w Turku. Linki do komunikatów organizacyjnych i zgłoszeń w dziale Wydarzenia (po prawej stronie).

Maciej Sroczyński
Listopad 20, 2013, 10:45

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy