PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Graliśmy w Ostrzeszowie z okazji Narodowego Święta Niepodległości

68 zawodników stanęło na starcie „Złotej Baszty” Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości o puchar Starosty Ostrzeszowskiego. Turniej miał rangę międzynarodową, bowiem do Ostrzeszowa zawitali szachiści z Ukrainy. Graliśmy 9 rund systemem szwajcarskim. Zwycięzcą turnieju okazał się Kamil Plichta z Gostynina. W zawodach zagrało wielu zawodników KTS Kalisz. W klasyfikacji juniorów zwyciężył Patryk Ziąbek, przed Filipem Janiszewskim (oboje KTS Kalisz). Inicjatorem turnieju był Maciej Janiszewski z Ostrzeszowa, patronat nad zawodami objął Starosta Ostrzeszowa – Lech Janicki.

Klasyfikacja generalna
1. Kamil Plichta (SzUKS Gostmat 83 Gostynin)
2. Razin Vadim (Ukraina)
3. Piotr Dudziński (OTSz Ostrów Wlkp.)
4. Kamil Stachowiak (KSz Polonia Wrocław)
5. Oskar Włodarczyk (OTSz Ostrów Wlkp.)
6. Piotr Brodowski (MKS MDK Trzcianka)

Najlepsi juniorzy do lat 18
1. Patryk Ziąbek (KTS Kalisz)
2. Filip Janiszewski (KTS Kalisz)
3. Jakub Kuczkowiak (UKS Szach-Mat Syców)

Najlepsza kobieta – Julia Olijnyk (Ukraina)

Najlepszy ostrzeszowianin – Filip Janiszewski

Maciej Sroczyński
Listopad 11, 2014, 12:25

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy