PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Grand-Prix Kalisza – 2 turniej luty 2013

Szachowy poniedziałek w siedzibie KTS-W Kalisz na ulicy Łódzkiej przyciągnął ponownie 20 pasjonatów królewskiej gry. Tym razem graliśmy turniej w ramach Grand-Prix Kalisza 2013, był to drugi turniej z tego cyklu.

W końcowej tabeli szczęście ponownie uśmiechnęło się do mnie, ponieważ wygrałem turniej z wynikiem 6/7 wyprzedzając Macieja Adamczewskiego czwartą dodatkową punktacją. Trzecie miejsce zajął Jędrzej Adamczewski. Nie miał szczęścia do braci Adamczewskich – Oskar Włodarczyk zdobywca czwartego miejsca, który przegrał zarówno z Jędrkiem jak i Maćkiem . Nasza partia z Oskarem tym razem nie miała fruwających pionków, ale była równie emocjonująca jak ostatnio. Końcowy układ hetman skoczek i 4 piony było o wiele ciężej grać, niż Oskara dwie wieże, skoczek i trzy piony. Oskar zakończył grę efektownym matem.

Grało mi się przyjemnie i zdecydowanie pewniej niż ostatnio. Szkoda wielka, że nasi juniorzy z klubu nie korzystają z okazji pogrania sobie z wymagającymi przeciwnikami. Frekwencja ani drgnęła, od ostatniego Grand-Prix, naszych zawodników niestety była garstka.

W drugim turnieju nie było sensacji. Juniorzy zdobyli kolejne cenne doświadczenie w spotkaniu z seniorami. Zachęcam wszystkich do startu w trzecim turnieju 25 marca.

Maciej Sroczyński
Luty 26, 2013, 21:06

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy