PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Grand Prix Kalisza 7 turniej – wyniki

Rozegraliśmy dziś 7 turniej z cyklu Grand-Prix Kalisza. Byliśmy świadkami sporej sensacji. Do 5 rundy prowadził Oskar Włodarczyk (OTSz Ostrów Wlkp.). W 6 rundzie spotkał się z 10 letnim Oskarem Dixa (KTS-W Kalisz). Junior zagrał bardzo solidną partie i nieoczekiwanie wygrał z liderem. Tym sposobem w końcowej klasyfikacji to ja wskoczyłem na najwyższy stopień podium, Oskar Włodarczyk był drugi, trzeci Maciej Adamczewski (KTS-W Kalisz).

Zagrało tylko 10 zawodników, w tym 3 juniorów KTS-W Kalisz. Zastraszająco mało jak na turnieje organizowane w Kaliszu. W końcu dziś był „Dzień nauczyciela” i niektórzy uczniowie mieli dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Szkoda, bo przecież każdy turniej to cenne doświadczenie i okazja zagrania z bardziej wymagającymi zawodnikami.

Za tydzień 21 października gramy ponownie o tej samej godzinie, mam nadzieję, że frekwencja będzie znacznie lepsza.

Maciej Sroczyński
Październik 14, 2013, 21:19

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy