PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Gratulacje dla Tymona od Prezydenta Miasta Kalisza – Janusza Pęcherza

Informacja z ostatniej sesji Rady Miejskiej Kalisza. Tradycyjnie już, na początku posiedzenia prezydent Janusz Pęcherz złożył sprawozdanie z działalności międzysesyjnej, podsumowując najistotniejsze sprawy z życia samorządu: gospodarcze – w tym najważniejsze inwestycje, społeczne, a także wydarzenia kulturalne i sportowe. Tym razem w owym podsumowaniu znalazł się też akcent szachowy. Prezydent na forum Rady, w obecności zaproszonych gości i licznego grona dziennikarzy mówił o ostatnim międzynarodowym sukcesie Tymona Ochędzana.

Gratulacje należą się 8-letniemu kaliszaninowi z Kaliskiego Towarzystwa Szachowego, Tymonowi Ochędzanowi, który zwyciężył w Międzynarodowych Szachowych Mistrzostwach Niemiec do lat 8. Reprezentant Kalisza pokonał w rozgrywkach na szachownicy 67 rywali z Austrii, Holandii, Niemiec i Polski – mówił Janusz Pęcherz.

 

Przygotowała i nadesłała Karina Zachara. Dziękujemy!

Maciej Sroczyński
Grudzień 3, 2013, 11:05

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy