PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Grill Blitz w KTS Kalisz. Kiełbaski, szachy, kiełbaski i szachy :)


Grill Blitz KTS Kalisz 1

Półmetek wakacji za nami. W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność integracji podczas Grill Blitza w KTS Kalisz…

IMG_20160802_173955

Zagrało 28 zawodników z OTSz Ostrów Wlkp., UKS Smecz Konin, TS-R Hetman Konin, GKS Gorzyce Wielkie oraz KTS Kalisz. Celem zawodów była wakacyjna integracja, a dla wielu młodych adeptów królewskiej gry ostanie przetarcie przed Mistrzostwami Polski w szachach szybkich i błyskawicznych. Już jutro zawodnicy wyjeżdżają do Koszalina. Trzymamy kciuki!

Rodzice przygotowali wiele smacznych potraw i grillowych przysmaków. Każdy coś przywiózł ze sobą, co złożyło się na bardzo obfite stoły. Gdy niektórzy zajadali przy grillu, to na piętrze wyżej w klubie KTS Kalisz toczyliśmy zacięte pojedynki tempem 3 minuty i 2 sekundy za każdy ruch. Bardzo przyjemna impreza, której nie zepsuła kapryśna pogoda.

IMG_20160802_184739

IMG_20160802_191150

IMG_20160802_202201

W zawodach triumfował Maciej Sroczyński (KTS Kalisz), przed Pawłem Dudzińskim i Oskarem Włodarczykiem (oboje OTSz Ostrów Wlkp.). W klasyfikacji do lat 8 wygrała Weronika Dudzińska (OTSz), do lat 11 Krzysztof Jarczewski oraz Ewa Barwińska (oboje KTS Kalisz), do lat 14 Szymon Skurniak (KTS Kalisz).

Mamy nadzieję, że turniej na stałe wpisze się w kalendarz KTS Kalisz. Imprezę przygotował zarząd KTS Kalisz oraz rodzice zawodników z KTS Kalisz.

Grill Blitz KTS Kalisz

Maciej Sroczyński
Sierpień 2, 2016, 23:01

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy