PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Harmonogram szkolenia z arcymistrzem 11-12 stycznia w Kaliszu

11-12 stycznia w Kaliszu ponownie będziemy mieli przyjemność gościć arcymistrza szachowego Wojciecha Morandę. Ten znakomity trener już dwukrotnie przeprowadzał w Kaliszu szkolenie dla naszych zawodników. Wykłady miały bardzo atrakcyjną formułę, zawodnicy wynieśli z nich wiele cennych wskazówek.

Tym razem Wojtek przeprowadzi 12 godzinne szkolenie (6 godzin sobota, 6 godzin niedziela) z praktycznych aspektów gry końcowej (sobota) oraz gry środkowej (niedziela).

Wojciech Moranda to bardzo ceniony trener w Polsce. Nie tak dawno pomagał reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy we Warszawie. Nasze zawodniczki zdobyły brązowy medal.

Szkolenie w dniu 11-12 stycznia polecamy wszystkim zawodnikom, którzy powołani zostali do kadry III i IV ligi Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski oraz naszym zawodnikom KTS Kalisz reprezentujących nas w II lidze juniorów oraz III Wielkopolskiej Ligi Seniorów.

11 stycznia
do 8.45 – potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu i opłata 50zł
9.00-9.10 sprawy organizacyjne
9.10-12.50 temat 1, 2, 3
12.50-13.20 – przerwa obiadowa
13.20-16.05 – temat 3 i 4

12 stycznia

9.00-12.40 temat 1, 2
12.40-13.10 przerwa obiadowa
13.10-16.00 – temat 3


Szczegółowy harmonogram wysłałem zainteresowanym na maila. W dalszej części newsa, lista zawodników zapisanych na szkolenie …

Lista zapisanych:

1. Filip Janiszewski (I kat.) (KTS Kalisz)
2. Szymon Skurniak (II kat.) (KTS Kalisz)
3. Weronika Wawrzyniak (III kat.) (KTS Kalisz)
4. Maciej Adamczewski (I kat.) (KTS Kalisz)
5. Jędrzej Adamczewski (I kat.) (KTS Kalisz)
6. Patryk Ziąbek (I kat.) (KTS Kalisz)
7. Kasper Wroczyński (III kat.) (KTS Kalisz)
8. Tymoteusz Wroczyński (III kat.) (KTS Kalisz)
9. Tymon Ochędzan (II kat.) (KTS Kalisz)
10. Paweł Piekielny (III kat.) (KTS Kalisz)
11. Tomasz Bażant (II kat.) (KTS Kalisz)
12. Dorian Grala (II kat.) (KTS Kalisz)
13. Oskar Dixa (II+ kat.) (KTS Kalisz)
14. Szymon Klaska (III kat.) (KTS Kalisz)
15. Bartosz Matuszewski (III kat.) (KTS Kalisz)
16. Filip Michalski (II+ kat.) (OTSz Ostrów Wlkp.)
17. Miłosz Matłoka (III kat.) (KTS Kalisz)
18. Filip Matłoka (IV kat.) (KTS Kalisz)
19. Kacper Goliński (IV kat.) (KTS Kalisz)
20. Michał Grzegorski (III kat.) (KTS Kalisz) – tylko 2 dzień szkolenia

Maciej Sroczyński
Styczeń 4, 2014, 14:37

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy