PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Historyczne medale kaliszan

Nigdy nie mieliśmy większych sukcesów na Szkolnych Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski. Po pierwsze,  dlatego że … nie braliśmy w nich udziału (nie wiedzieć czemu kaliscy zawodnicy jechali tylko na zawody indywidualne, nie mieliśmy eliminacji drużynowych). Po drugie nasi czołowi klubowi zawodnicy KTS Kalisz rozrzuceni byli po różnych szkołach, nie tylko kaliskich, ale i w powiecie pleszewskim. Można więc powiedzieć, że dzisiejsze medale kaliszan są historycznym wydarzeniem.

W tym roku mamy wyjątkowe powody do zadowolenia. Dzięki zawodnikom KTS Kalisz, szkoła SP 14 Kalisz zdobyła srebrny medal, a SP 17 Kalisz brązowy medal Szkolnych Drużynowych Mistrzostw Wielopolski. Na dodatek SP Tomice i SP 3 Pleszew z naszymi zawodnikami wywalczyli odpowiednio 4 i 5 miejsce w końcowej tabeli. Zawody odbyły się w Zbąszyniu.

Trzy pierwszy drużyny (w tym SP 14 Kalisz i SP 17 Kalisz) zmierzą się na etapie Finału Szkolnych Mistrzostw Polski. SP 14 Kalisz reprezentowali: Michał Grzegorski, Kasper Wroczyński, Wiktor Bury, Aleksandra Kubasik. SP 17 Kalisz: Tymon Ochędzan, Paweł Piekielny, Jakub Zachara, Weronika Wawrzyniak. Gratulacje dla zawodników, rewelacyjny wynik!

1. ZSP Zbąszyń 12pkt
2. SP 14 Kalisz 12 pkt
3. SP 17 Kalisz 10 pkt
4. SP Tomice 10pkt
5. SP 3 Pleszew 9 pkt

Startowały 42 drużyny

 

Maciej Sroczyński
Styczeń 27, 2014, 21:46

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy