PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

I Mistrzostwa Służby Więziennej w Szachach – Kalisz 2015 – wyniki

Tagi:

Zdjęcia i tekst COSSW Kalisz – więcej zdjęć można pobrać pod linkiem

Na terenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu, w dniu 31 stycznia 2015 r., Komendant, płk Danuta Kalaman dokonała otwarcia I Mistrzostw SW w Szachach. Podczas powitania uczestników, podkreśliła ważną rolę zawodów, jaką jest m.in. propagowanie sportu szachowego oraz integrację pokoleń w Służbie Więziennej, z udziałem czynnych zawodowo i emerytowanych funkcjonariuszy SW. Zwróciła także uwagę na niesamowitą wyjątkowość uczestników ze względu na ich intelekt i zdolność przewidywania, co i w życiu i w służbie jest niezmiernie przydatne.

Podkreśliła również znaczenie miejsca – Szczypiorno, gdzie zrodziła się wśród jeńców obozu niemieckiego, m.in. Piłsudczyków, zabawa w szmaciankę, nazwana później piłką ręczną, potocznie nazywana też „szczypiorniakiem”. W trakcie inauguracji I Mistrzostw SW w Szachach, nasi piłkarze ręczni przygotowywali się do półfinałowego meczu z drużyną Kataru.

Współorganizatorami Mistrzostw byli: Krajowy Związek Emerytów i Rencistów, Koło Terenowe przy COSSW w Kaliszu, Miejsko – Gminny Uczniowski Klub Sportowy „Pogoń”, w Nowych Skalmierzycach. W Mistrzostwach uczestniczyło 26 zawodników z 14 jednostek organizacyjnych Służby Więziennej.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. W ramach turnieju zostały także przeprowadzone Mistrzostwa Służby Więziennej w grze błyskawicznej. Sędzią głównym Mistrzostw oraz organizatorem był funkcjonariusz z COSSW w Kaliszu, st. sierż. sztab. Marcin Orzechowski, mieszkaniec Nowych Skalmierzyc, jednocześnie prezes Miejsko-Gminnego UKS „Pogoń” w Nowych Skalmierzycach. Działalność społeczną Marcina Orzechowskiego, jego pasję do szachów, podkreśliła Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Bożena Budzik, która współuczestniczyła we wręczaniu pamiątkowych medali i nagród w czasie zakończenia I Mistrzostw Służby Więziennej w Szachach.

W klasyfikacji indywidualnej wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce – Marcin Matusiak ZK Cieszyn
II miejsce – Adam Łukasik z ZK Siedlce
III miejsce – Lesław Kornacki ZK Nysa

W klasyfikacji drużynowej :
I miejsce – OISW Opole
II miejsce – OISW Katowice
III miejsce – OISW Poznań

Drużyna Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej uplasowała się na czwartej pozycji.

W grze błyskawicznej:
I miejsce – Marcin Matusiak ZK Cieszyn
II miejsce – Adam Łukasik z ZK Siedlce
III miejsce – Marek Sensuła z AŚ Mysłowice

Po zakończeniu Mistrzostw oraz udekorowaniu zwycięzców medalami, Komendant COSSW w Kaliszu, płk Danuta Kalaman, zaprezentowała Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Bożenie Budzik wystawę pt.: „W Szczypiornie rodziła się niepodległość”, niektóre sale dydaktyczne oraz odbyła rozmowę dotyczącą planów współpracy i wspólnych przedsięwzięć.

Maciej Sroczyński
Luty 3, 2015, 12:42

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy