Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

II Kalisz OPEN FIDE – 26-27 kwietnia 2014r.

Cieszymy się, że pierwsza turniej Kalisz OPEN FIDE, zebrała dobre opinie i od razu zapraszamy na drugą edycje w terminie 26-27 kwietnia 2014 r. Zawody o dłuższym tempie do namysłu 60 minut na 30 posunięć i 30 minut na dokończenie partii. Dają szansę poprawienia lub zdobycia międzynarodowego rankingu ELO oraz zdobycie norm na kategorie okręgowe i centralne.

Turniej OPEN mogą w nim grać juniorzy i seniorzy spełniające kryterium rankingowe (min. III kategoria szachowa lub posiadanie rankingu ELO).

Z uwagi na ograniczenia lokalowe mamy wprowadzony limit zawodników. Zgłoszenia do 24 kwietnia 2014, o starcie decyduje data wpłaty wpisowego. Wpisowe można wpłacać bezpośrednio u Macieja Sroczyńskiego lub przelewem (szczegóły w komunikacie organizacyjnym). Zawodnicy wpłacający wpisowe po 24 kwietnia (w tym w dniu zawodów) mają podwyższone startowe o 50%.

Maciej Sroczyński
Luty 7, 2014, 11:46

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy