PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

II MTM Cup – znamy już termin Turnieju Szachów Rodzinnych!


 • Komunikat organizacyjny – II MTM Cup Turniej Szachów Rodzinnych przeczytaj!
 • Lista startowa – II MTM Cup Turniej Szachów Rodzinnych zobacz!
 • Zgłoś swój duet do turnieju: maciej@szachmistrz.eu
 • Tak graliśmy w 2011 roku!
 • Galeria zdjęć z 2011 roku
 • Wyniki I MTM Cup w 2011 roku

  Z pewnością wiele osób oczekuje w tym roku na II MTM Cup – Ogólnopolski Turniej Szachów Rodzinnych, którego sponsorem jest firma MTM Industries. Z przyjemnością mogę poinformować, że rodzinne zmagania zostaną rozegrane 30 września 2012. Pierwsza edycja turnieju rodzinnego miała niepowtarzalny rodzinny klimat i mamy nadzieję, że w tym roku do rywalizacji przystąpi jeszcze więcej drużyn.

  Rok temu zainteresowanie imprezą przerosło nasze oczekiwania, bowiem na sali turniejowej grało 140 zawodników (70 dwuosobowych drużyn). Zwycięzcami zostali Oskar i Leon Włodarczykowie z Kalisza. Drugie miejsce zajęli Tomasz Stróżyk i Paweł Appelt z Poznania. Trzecie miejsce zajęli bracia: Filip i Bartek Michalscy z Ostrowa Wielkopolskiego.

  Tegoroczny turniej będzie miał podobną formułę do pierwszej edycji. Grać będziemy parami, gdzie średni ranking drużyny nie może przekraczać 1700 (decyduje ranking PZSzach, a nie ELO). W tym roku można wystawić tylko pary bez zawodników rezerwowych. Zgłoszenia na maila maciej@szachmistrz.eu należy dokonywać do 26 września 2012. Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.

  Uprawnieni do gry:

 • Turniej rodzinny grany parami (drużyny dwuosobowa, bez rezerwowych!),
 • Najbliższy stopień pokrewieństwa (rodzic+dziecko, rodzeństwo, dziecko+dziadek/babcia, małżeństwa)
 • W turnieju mogą wziąć udział zawodnicy z całej Polski bez względu na prezentowany poziom gry (nie ma wymogów licencji szachowych, kategorii szachowej czy przynależności do klubu szachowego).

  Wpisowe (płatne w dniu zawodów):

 • 30zł – od drużyny,
 • 20zł – od drużyny, w której występuje przynajmniej jeden zawodnik KTS-W Kalisz/SzkołySzachowej SzachMistrz,

  Nagrody:

 • Puchary dla drużyn za miejsca 1-10,
 • Nagrody rzeczowe (RTV, AGD – lista nagród ukaże się na stronie www.szachmistrz.eu) za miejsca 1-20,
 • Pamiątkowe medale dla każdego uczestnika turnieju,
 • Dyplom uczestnictwa dla każdej drużyny,
 • Każda drużyna otrzyma dodatkowo upominki Aroma Car od firmy MTM

  Warunkiem otrzymania powyższych nagród jest obecność na ceremonii zakończenia turnieju.


  I miejsce w 2011 roku – Leon i Oskar Włodarczykowie


  Zwycięzca turnieju Oskar Włodarczyk

 • Maciej Sroczyński
  Marzec 14, 2012, 13:57

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy