PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

II Ogólnopolski Feryjny Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza

44 zawodników z Poznania, Łodzi, Wielunia, Jarocina, Ostrowa Wielkopolskiego, Pleszewa, Milicza i Kościelca wzięło udział w II Feryjnym Turnieju Szachowym o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. Na ceremonii rozpoczęcia zawodów obecna była … Karolina Pawliczak – Wiceprezydent Miasta Kalisza, która zwróciła uwagę na niezwykły walor edukacyjny szachów.

Rywalizacja przebiegała w dwóch grupach A ranking 1600 oraz ELO oraz B ranking 1000-1400.

Gospodarze turnieju mogą być zadowoleni z wyników sportowych swoich zawodników. Dla naszych młodzików był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się w Jastrzębiej Górze na początku marca.

Wyniki turnieju

Grupa A – chłopcy
1. Paweł Piekielny (KTS Kalisz)
2. Oskar Dixa (KTS Kalisz)
3. Franciszek Żuchowski (WDK Wieluń)

Grupa A – dziewczynki
1. Weronika Wawrzyniak (KTS Kalisz)
2. Aleksandra Kubasik (KSz Orły Pleszew)

Grupa B – chłopcy
1. Jędrzej Pietrzak (Łódź)
2. Bartosz Podębski (KTS Kalisz)
3. Tomasz Drobniewski (KTS Kalisz)

Grupa B – dziewczynki
1. Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz)
2. Patrycja Kowalewska (OTSz Ostrów Wlkp.)
3. Zuzanna Solarek (KTS Kalisz)

Turniej umożliwiał zdobycie norm na wyższe kategorie szachowe. Normy uzyskali:

  • Amelia Hofman (KTS Kalisz) IV kategoria szachowa
  • Konrad Ziółkowski (UKS Kościelec) V kategoria szachowa
  • Miłosz Krzeszewski (Szkoła szachowa SzachMistrz) – V
  • Mikołaj Rak (Kalisz) – V
  • Jakub Wasiak (KTS Kalisz) – V
  • Wiktoria Janiak (KTS Kalisz) – V
  • Amelia Bury (KTS Kalisz) – V
  • Wiktoria Ziółkowska (UKS Kościelec) – V

Zawody dofinansowane były ze środków budżetowych Miasta Kalisza na 2015 rok. Turniej zorganizował zarząd klubu szachowego KTS Kalisz: Magdalena Kołodziejska-Skurniak, Adam Wojcieszak, Marlena Wawrzyniak, Beata Piekielna. Zawody sędziowali: Maciej Sroczyński i Malwina Olenderek.

Podczas zawodów rozdano też nagrody za konkurs Szachowa Zima.

Maciej Sroczyński
Luty 15, 2015, 19:42

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy