PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

II Ogólnopolski Festiwal Szkoły szachowej SzachMistrz

21 kwietnia w Kaliszu planujemy rozegranie II Ogólnopolskiego Festiwalu Szkoły szachowej SzachMistrz. Festiwal odbędzie się w Hali Olimpia, która nie tak dawno gościła szachistów na rozgrywkach III i IV ligi juniorów. Pierwsza edycja mistrzostw okazała się sporym sukcesem sportowym i organizacyjnym, startowało aż 155 zawodników. Szacujemy, że w tegorocznych mistrzostwach będzie uczestniczyć podobna ilość szachistów.

Turniej rozegramy w czterech grupach: Mistrzostwa Kalisza Chłopców i Dziewcząt, Mistrzostwa Kalisza do lat 12 i Turniej OPEN. Mistrzostwa będą ważnym wydarzeniem dla przedszkolaków, którzy w większości po raz pierwszy w swoim życiu zasiądą do szachowej rywalizacji turniejowej. Zapraszamy również do gry rodziców, będzie można sprawdzić się w grupie OPEN. Turnieje do lat 12 i OPEN są otwarte, mogą startować zawodnicy z całej Polski bez względu na prezentowany poziom gry.

Zmiana regulaminowe dotyczą Mistrzostw Kalisza Przedszkolaków. W tych grupach obowiązuje formuła zamknięta, mogą startować tylko przedszkolacy: uczęszczający do kaliskich przedszkoli, uczniowie Szkoły szachowej SzachMistrz lub placówek, w których Szkoła szachowa SzachMistrz prowadzi swoje zajęcia szachowe. Oczywiście we wszystkich grupach obowiązują kryteria wiekowe.

Tradycyjnie dla każdego przedszkolaka przygotowaliśmy medal i dyplom. Dla najlepszych puchary i nagrody rzeczowe. W grupie do lat 12 wszyscy juniorzy otrzymają dyplomy. Najlepsi puchary i nagrody rzeczowe. W grupie OPEN, zawodnicy z podium wygrają nagrody finansowe, szachiści z dalszych miejsc nagrody rzeczowe.

Zapraszamy do zapisów i do zobaczenia na sali turniejowej!

  • II Ogólnopolski Festiwal Szkoły szachowej SzachMistrz
  • Termin: 21 kwietnia godz. 10.00, potwierdzenie startu na sali gry do godziny 9.30,
  • Miejsce gry: Hala Sportowa Olimpia, Kalisz, ul. Rzemieślnicza 6,
  • Tempo gry: wszystkie grupy 15 minut na zawodnika,
  • Rundy: przedszkolacy 7 rund, grupa do lat 12 i OPEN – 8 rund,
  • Wpisowe: 15zł od zawodnika,
  • Zgłoszenia: mailowe (szczegóły w komunikacie organizacyjnym)lub poprzez poniższe formularze ChessArbiter,
  • Komunikat organizacyjny
Tak graliśmy rok temu:

 

Maciej Sroczyński
Marzec 13, 2013, 23:01

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy