Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

III i IV liga juniorów w Kaliszu – 1 dzień


 • III liga juniorów wyniki!
 • IV liga juniorów wyniki!

  Za nami pierwszy dzień finałowego zjazdu III i IV ligi Wielkopolskiej Ligi Juniorów. Prowadzą drużyny UKS Smecz Konin (III liga) oraz Pocztowiec Poznań i UKS Smecz II Konin (w IV lidze). Nasi reprezentanci rozegrali dzisiaj dwa bardzo dobre spotkania w III lidze pokonując 6:0 UKS Goniec Kostrzyn oraz 5,5:0,5 UMKS Na Pięterku II Poznań. W czwartej lidze ze zmiennym szczęściem. Każda z naszych drużyn III, IV, V oraz VI, zanotowała po jednym zwycięstwie i jednej porażce. Jutro ostatnie dwa mecze i podsumowanie rozgrywek.

 • Maciej Sroczyński
  Marzec 31, 2012, 13:49

  Dodaj komentarz

  Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

  Nasi partnerzy