PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

III Puchar Burmistrza Pleszewa w szachach zakończony!

91 zawodników stanęło na starcie III Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza Pleszewa. Rywalizowano w czterech grupach do lat 7, 10, 14 oraz w kategorii OPEN. Dwie najstarsze grupy grały 8 rund tempem 15 minut na zawodnika. Dwie najmłodsze 6 rund – 30 minutowych. Dłuższy czas do namysłu pozwolił wielu zawodnikom uzyskać normy na wyższe kategorie szachowe. Wielu zawodników miało też ostateczny sprawdzian przed czekającymi nas za tydzień Mistrzostwami Międzywojewódzkimi Młodzików i Juniorów.

Miasto Pleszew po raz kolejny pokazało, że jest „Otwarte na sport”. Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz okolicznościowy medal uczestnictwa, najlepsi dodatkowo puchary i nagrody rzeczowe.

Podziękowania dla wszystkich rodziców za pomoc w organizacji turnieju!

Grupa do lat 7
1. Karol Wawrzyniak (KTS-W Kalisz)
2. Adam Kaczmarczyk (UKS Smecz Konin)
3. Mateusz Pokrzywa (KTS-W Kalisz)

1. Zuzanna Jędrzejewska (KTS-W Kalisz)
2. Ewa Barwińska (Szkoła szachowa SzachMistrz)
3. Nelly Grala (KTS-W Kalisz)

Grupa do lat 10
1. Oskar Dixa (KTS-W Kalisz)
2. Dorian Grala (KTS-W Kalisz)
3. Szymon Skurniak (KTS-W Kalisz)

1. Marta Tomczak (MMKS Wieniawa Leszno)
2. Aleksandra Kubasik (KTS-W Kalisz)
3. Weronika Wawrzyniak (KTS-W Kalisz)

Grupa do lat 14
1. Ignacy Leśkiewicz (UKS Smecz Konin)
2. Marcin Król (UKS Smecz Konin)
3. Aleksander Kuś (KSz Lech-WSUS Poznań)

1. Zuzanna Szeląg (LKS Chrobry Gniezno)
2. Natalia Kubczak (KTS-W Kalisz)

Grupa OPEN
1. Krzysztof Szadkowski (UKS Smecz Konin)
2. Jędrzej Adamczewski (KTS-W Kalisz)
3. Szymon Banach (LKS Chrobry Gniezno)

1. Daria Węcławiak (UKS Gim. 1 Środa Wlkp.)

Maciej Sroczyński
Wrzesień 15, 2013, 19:06

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy