Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

III Rowerowa wyprawa kaliskich szachistów. Z czeskiej Pragi do Kalisza

Mówią, że Praga w Czechach to jedne z najpiękniejszych miast świata. Będziemy mieli okazje to zweryfikować. Planujemy trzecią wyprawę rowerową kaliskich szachistów. Tym razem naszym celem będzie stolica Czech.

Pojedziemy w dwuosobowym składzie: Adam Wojcieszak oraz Maciej Sroczyński. Czeka nas ponad 400 kilometrowa trasa. Dwa pierwsze dni przeznaczymy na zwiedzanie Pragi, kolejne pięć to powrót na dwóch kołach do naszego rodzinnego Kalisza.

W 2012 roku jechałem z kuzynem w „Nadmorskiej przygodzie” od Międzyzdrojów po Hel. W 2013 roku z Malwiną i Adamem przejechaliśmy „Szlak Orlich Gniazd” z Krakowa, przez Częstochowę do Kalisza.

Plan wyprawy 2014:

  • 1 dzień – dojazd do Pragi
  • 2 dzień – zwiedzanie Pragi
  • 3 dzień – Praga – Mlada Boleslav (60 km)
  • 4 dzień – Mlada Boleslav – Szklarska Poręba (90 km)
  • 5 dzień – Szklarska Poręba – Legnica (75 km)
  • 6 dzień – Legnica – Milicz (100km)
  • 7 dzień – Milicz – Kalisz (70 km)
  • Mapa ukształtowania terenu PRAGA-KALISZ

 

Maciej Sroczyński
Lipiec 20, 2014, 22:26

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy