Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

III Turniej Szachowy im. Krzysztofa Statnika – wyniki

Trzeci memoriał Krzysztofa Statnika został rozegrany dziś w Nowych Skalmierzycach. W trzech grupach zagrał, ponad 70 zawodników. Udział wzięli zawodnicy z południowej Wielkopolski: Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego, Skalmierzyc, Czekanowa oraz Nowych Skalmierzyc. Mieliśmy też gości z Wielunia i Konina. Zagrało też dwoje zawodników z niemieckiego klubu szachowego MSA Zugzwang Monachium. Zdjęcia z zawodów już wkrótce!

Zwycięzcy grup:

  • C7 – Karol Wawrzyniak (KTS-W Kalisz)
  • D7 – Zuzanna Jędrzejewska (KTS-W Kalisz)
  • C10 – Oskar Dixa (KTS-W Kalisz)
  • D10 – Gabriela Pieczewska (OTSz Ostrów Wlkp.)
  • C13 – Jakub Bakalarczyk (UKS Piątka Wieluń)
  • D13 – Natalia Guzik (UKS Piątka Wieluń)
  • C16 – Tomasz Bażant (KTS-W Kalisz)
  • D16 – Natalia Kopacka (OTSz Ostrów Wlkp.)

 

Maciej Sroczyński
Maj 25, 2013, 18:31

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy