PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

III Turniej Szachowy o Puchar Wójta Kobyla Góra – wyniki

kobyla_gora

autor zdjęcia: Maciej Janiszewski

2 lipca rozegrano III Turniej Szachowy o Puchar Wójta Kobyla Góra Wiesława Berskiego. W zawodach zwyciężył Łukasz Butkiewicz (Biały Król Wisznia Mała), przed Piotrem Dudzińskim, Oskarem Włodarczykiem i Pawłem Dudzińskim (OTSz Ostrów Wlkp.). Najwyżej z zawodników KTS Kalisz zameldował się Patryk Ziąbek – 5 miejsce. Pozostałe wyniki kaliszan Michał Grzegorski (23 miejsce) oraz Filip Janiszewski (26 miejsce). W grupie do lat 12 zwyciężył Grzesiek Kamil z Ostrowa Wielkopolskiego.

Organizatorem zawodów była sekcja szachowa OCK Ostrzeszów, Renata Pokusa oraz Maciej Janiszewski. Zawody sędziowali Henryk Doba oraz Szymon Pieczewski.

Maciej Sroczyński
Lipiec 5, 2017, 16:47

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy