PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

III Zimowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza – wyniki

IMG_5084

41 zawodników stanęło na starcie III Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. Turniej miał zasięg ogólnopolski zagrali szachiści z Jarocina, Kluczborka, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Pleszewa, Sieradza oraz Kalisza. Turniej był dofinansowany ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2016 rok…

Szachiści grali 7 pojedynków tempem 30 minut na zawodnika. Turniej podzielony był na dwie grupy rankingowe: grupa A ranking 1600 oraz zawodnicy z ELO oraz grupa B ranking 1000-1400. Dla naszych młodzików był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski do lat 10. Już za tydzień w Jastrzębiej Górze o tytuł Mistrza Polski rywalizować będą: Karol Wawrzyniak, Paweł Jędraszek, Zuzanna Jędrzejewska i Ewa Barwińska. Warto też podkreślić, że miejsca na podium wywalczyli zawodnicy z Kaliskiej Szachowej Kadry Młodzika i Juniora KTS Kalisz: Weronika Wawrzyniak, Zuzanna Jędrzejewska, Szymon Skurniak i Maciej Adamczewski.

Grupa B – wyniki końcowe

IMG_5066
Dziewczynki
1. Julia Skurniak (KTS Kalisz)
2. Weronika Dudzińska (OTSz Ostrów Wlkp.)
3. Zuzanna Solarek (KTS Kalisz)
4. Wiktoria Dudzińska (OTSz Ostrów Wlkp.)
5. Oliwia Jarczewska (KTS Kalisz)
6. Lena Boczek (KTS Kalisz)

Chłopcy
1. Michał Wegner (KTS Kalisz)
2. Antoni Ograbisz (UKS Smecz Konin)
3. Maciej Kozłowski (KTS Kalisz)
4. Rafał Mańczyk (Sieradz)
5. Mieszko Krzeszewski (KTS Kalisz)
6. Michał Jędraszek (KTS Kalisz)

Grupa A – wyniki końcowe

IMG_5114
Dziewczynki
1. Weronika Wawrzyniak (KTS Kalisz)
2. Aleksandra Kubasik (KTS Kalisz)
3. Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz)
4. Ewa Barwińska (KTS Kalisz)

IMG_5119

Chłopcy
1. Szymon Skurniak(KTS Kalisz)
2. Maciej Adamczewski (KTS Kalisz)
3. Dorian Grala (KTS Kalisz)
4. Tymon Ochędzan (KTS Kalisz)
5. Paweł Piekielny (KTS Kalisz)
6. Adrian Czaja (LZS Goniec Kluczbork)

szachy_kalisz

Maciej Sroczyński
Luty 22, 2016, 14:44

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy