PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

IV Liga Seniorów gr.B – III zjazd

  

MUKS Pogoń Nowe Skalmierzyce był gospodarzem III zjazdu, w którym rozegrano 5,6 i 7 rundę Wielkopolskiej IV Ligi Seniorów gr.B. Zawodnicy mieli do rozegrania aż 3 rundy jednego dnia, co w partiach klasycznych oznacza prawie cały dzień grania w szachy. Nasze dwie drużyny wygrały pięć z sześciu spotkań. KTS-W Kalisz nadal prowadzi w lidze, KTS-W II Kalisz awansowało na 5 miejsce w rozgrywkach.

KTS-W II Kalisz zagrało w optymalnym składzie i pokonało 5-0 UKS Smecz II Konin, 4,5-0,5 Kiliński OSiR Trzemeszno oraz zremisowało 2,5-2,5 z MUKS Wieża Kórnicka II Kórnik.

Lider rozgrywek KTS-W Kalisz miał mocno utrudnione zadanie, bowiem dwoje zawodników składu podstawowego: Jędrzej Adamczewski oraz Anna Sokołowska przebywało w tym samym czasie na Mistrzostwach Polski do lat 16-18 i nie mogło brać udziału w lidze. Rezerwowi: Monika Jarecka oraz Oskar Dixa spisali się rewelacyjnie zdobywając komplet 3 zwycięstw. W szczególności wynik 10 letniego Oskara jest imponujący, ponieważ wygrał dwie partię z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Dzięki niemu wygraliśmy ważny mecz z OTSz II Ostrów Wlkp wynikiem 3,5-1,5.

IV zjazd odbędzie się 7 kwietnia w Ślesinie i tam dojdzie do najważniejszego meczu sezonu, w którym KTS-W Kalisz (8 zwycięstw/ w 8 meczach) spotka się z wiceliderem Tęczą Turek (6 zwycięstw i 1 remis). Powodzenia!

 

Maciej Sroczyński
Marzec 26, 2013, 17:29

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy