Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

IV Liga seniorów grupa B – ostatni zjazd w Kaliszu


Rozegraliśmy dziś ostatni zjazd IV ligi seniorów grupa B o mistrzostwo Wielkopolskiej Ligi Seniorów. Zjazd odbył się w Kaliszu. Wygraliśmy jeden mecz 4:1 z Chrobry III Gniezno i przegraliśmy 1,5:3,5 z liderem rozgrywek Chrobry II Gniezno. Tym samym drużyna z Gniezna uzyskała awans do III Wielkopolskiej Ligi Seniorów. W barażach o ten sam szczebel rozgrywek zagra zdobywca II miejsca MKS MDK Trzcianka przeciwko Raszynowi Poznań. Drużyna KTS-W Kalisz zajęła IV miejsce.

Wyniki IV liga – grupa B

W tym sezonie dla Kalisza punktowali:

  • Maciej Sroczyński 3,5/5
  • Krzysztof Sobiech 5/8
  • Jacek Wegner 5/11
  • Joanna Dixa 4/11
  • Piotr Majas 3,5/5
  • Filip Janiszewski 3/4
Maciej Sroczyński
Kwiecień 29, 2012, 14:04

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy