Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

IV Liga seniorów grupa B


W niedzielę 18 marca rozegrano trzeci zjazd IV ligi seniorów grupy B o Drużynowe Mistrzostwo Wielkopolski. Zjazd odbył się w Kaliszu w siedzibie naszego klubu przy ulicy Łódzkiej. Zagraliśmy w składzie: Krzysztof Sobiech, Jacek Wegner, Filip Janiszewski oraz Joanna Dixa. Wygraliśmy dwa mecze z OTSz II Ostrów Wlkp. 4-1 oraz Hetmanem III Konin również 4-1. Ciekawostką pierwszego meczu był fakt, że Filip przy ponad 50 minutowym spóźnieniu zdołał wygrać swoją partię. Na Mistrzostwach Polski spóźniać się już nie można ;). Olimpiada Sportów Umysłowych do lat 12 i 14, w której wystąpi Filip już za miesiąc.

Zdecydowanie za wysokie progi to mecz z liderującą drużyną MKS MDK Trzcianka, która pewnie kroczy ku awansowi do III Wielkopolskiej Ligi Seniorów. Przegraliśmy 0,5-4,5.

Szczegółowe wyniki meczów można znaleźć na stronie IV ligi seniorów grupa B. Ostatnie dwa zjazdy odbędą się w Koninie i ponownie w Kaliszu.

Maciej Sroczyński
Marzec 19, 2012, 13:55

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy