PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

IV miejsce KTS II Kalisz w IV lidze Seniorów gr.B


logo_wzszach Zakończyły się rozgrywki IV ligi seniorów gr.B. Startowały dwie nasze drużyny KTS II Kalisz i KTS III Kalisz.

W rozgrywkach wygrała drużyna LKS Chrobry III Gniezno, przed Hetmanem II Konin i UKS Smecz II Konin. KTS II Kalisza zajęło 4 miejsce, a KTS III Kalisz 10 miejsce. Mimo, że rozgrywki były typowo seniorskie nasze drużyny składały się praktycznie z samych juniorów (zagrało 9 juniorów, z z seniorów pomogli tylko Robert Ochędzan i Maciej Sroczyński).

Najlepszy wynik sportowy  uzyskali: Szymon Skurniak i Anna Sokołowska, którzy zajęli 2 miejsca na IV i VI szachownicy. Praktycznie każdy z naszych zawodników zyskał na rankingu ELO.

Reprezentowali nas:
KTS II Kalisz
1. Robert Ochędzan 3/7
2. Oskar Dixa 6/11
3. Tymon Ochędzan 5,5/11
4. Szymon Skurniak 8/11
5. Anna Sokołowska 10/11
6. Maciej Sroczyński 4/4


KTS III Kalisz

1. Kasper Wroczyński 2/11
2. Paweł Piekielny 5,5/11
3. Paweł Jędraszek 5,5/11
4. Krzysztof Jarczewski 3,5/11
5. Ewa Barwińska 5/11

Zawody miały dla naszych młodych zawodników tylko i wyłącznie charakter szkoleniowy i treningowy. Tym bardziej jestem zniesmaczony ilością walkowerów jakie otrzymały nasze drużyny. Dostaliśmy od rywali aż 19 indywidualnych walkowerów, sami graliśmy zawsze w komplecie 5 zawodników. Taka sytuacja poddaje pod wątpliwość zasadność uczestniczenia w takiej lidze. Z pewnością 100 kilometrowy wyjazd, aby rozegrać jedną partię a drugą wygrać walkowerem nie jest tym czego oczekuje się po takich rozgrywkach. Mam nadzieję, że władze Wielkopolskiego Związku Szachowego zrobią porządek z tak lekceważącym podejściem do ligi niektórych drużyn. Dla przykładu w szachowej lidze niemieckiej, za każdy walkower indywidualny są kary pieniężne (i to w cale nie małe!).

 

Maciej Sroczyński
Maj 11, 2015, 17:33

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy