Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

IV Ogólnopolski Zimowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza – wyniki końcowe


4

40 szachistów wzięło udział w IV Zimowym Turnieju Szachowym o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. Turniej był dofinansowany ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2017 rok. Organizatorem zawodów …
było Kaliskie Towarzystwa Szachowe. Zawody rozgrywane były w dwóch grupach rankingowych gr.A 1600 oraz zawodnicy z ELO oraz gr.B ranking 1000-1400. Zawody rozgrywane systemem szwajcarskim, 7 rund, 30 minut na zawodnika. Zawody sędziowali Malwina i Maciej Sroczyńscy. Nad stroną organizacyjną zawodów czuwały Magdalena Kołodziejska-Skurniak oraz Marlena Wawrzyniak.

SAMSUNG

SAMSUNG

Najlepszymi okazali się:

3

gr.B dziewczynki

1. Zofia Kaczorowska (UKS Skoczek Milicz)
2. Zuzanna Zielezińska (UKS Skoczek Milicz)
3. Jagoda Świderska (UKS Kościelec)
4. Emilia Jeziorska (KTS Kalisz)
5. Julia Skurniak (KTS Kalisz)
6. Zuzanna Solarek (KTS Kalisz)

2

gr.B chłopcy

1. Nikolas Ślusarski (UKS Kościelec)
2. Mieszko Krzeszewski (KTS Kalisz)
3. Krzysztof Szymczak (OTSz Ostrów Wlkp.)
4. Miłosz Świderski (UKS Kościelec)
5. Michał Jędraszek (KTS Kalisz)
6. Tomasz Drobniewski (KTS Kalisz)

4a

gr.A dziewczynki

1. Weronika Wawrzyniak (KTS Kalisz)
2. Aleksandra Kubasik (KTS Kalisz)
3. Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz)
4. Ewa Barwińska (KTS Kalisz)
5. Diana Franek (KSz Orły Pleszew)

1

gr.A chłopcy

1. Tymon Ochędzan (KTS Kalisz)
2. Piotr Szafrański (UKS Kościelec)
3. Jan Klimkowski (UKS Smecz Konin)
4. Szymon Skurniak (KTS Kalisz)
5. Oskar Dixa (KTS Kalisz)
6. Krzysztof Matela (UKS Skoczek Milicz)

Maciej Sroczyński
Marzec 12, 2017, 10:20

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy