PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Jak przypadkowo zostałem Mistrzem Polski, czyli podsumowanie DGCS OPEN 2015


Relacje z DGCS OPEN – VII Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w szachach będę tym razem pisał z perspektywy organizatora i zawodnika. Tegoroczne edycja była już siódmym turniejem przedsiębiorców, sześć poprzednich zawodów rozegraliśmy w Ostrowie Wielkopolskim. Tegoroczny DGCS OPEN zorganizowaliśmy w Hotelu BOSS *** we Warszawie, w zupełnie innej formule niż dotychczas. Zagrali sami przedsiębiorcy, nie było wysokich nagród finansowych, graliśmy o prestiż, a turniej miał wyjątkowo integracyjno-biznesowy charakter …

Na starcie zawodów stanęło 40 szachistów. W tym gronie mieliśmy zwycięzcę pierwszej edycji DGCS OPEN 2008 – mistrza międzynarodowego Jacka Bielczyka. Zagrali politycy i wielcy sympatycy królewskiej gry – Andrzej Dera (Rada Przyjaciół Szachów) oraz Tadeusz Cymański (europoseł). Mieliśmy też trzech przedsiębiorców, którzy wystąpili we wszystkich sześciu dotychczasowych edycjach mistrzostw – Paweł Dudziński (Ostrów Wlkp.), Paweł Flis (Łódź) oraz Andrzej Czyż (Wschowa).

Zawody otworzył Dariusz Puchalski (Prezes DGCS S.A) wraz z Andrzejem Derą i prezesem PZSZACH Tomaszem Delegą. Wielkopolski Związek Szachowy reprezentował Adam Wojcieszak. Zaproszeni goście podkreślali i gratulowali firmie DGCS S.A zaangażowania jakie wkłada w rozwój branżowych Mistrzostw Polski Przedsiębiorców w szachach. Obsługę sędziowską sprawowali: sędzia główny Magdalena Judek (Warszawa) oraz Krzysztof Derecki (Leszno), sędzia rundowy który rozstrzygał wszystkie do tej pory rozegrane turnieje DGCS OPEN. Organizacją zawodów od strony szachowej zajęła się Szkoła szachowa SzachMistrz oraz klub szachowy KTS Kalisz.

Po raz siódmy wcieliłem się w rolę dyrektora zawodów DGCS OPEN. Nigdy jeszcze nie miałem okazji zagrać w tych zawodach, w tym roku zadebiutowałem. Każdy kto organizuje zawody szachowe wie jak trudno łączyć funkcje organizacyjne i gracza w turnieju.

Faworytem zawodów byli mistrzowie Michał Luch, Dominik Pędzich, Mirosław Sarwiński, Grzegorz Protaziuk oraz Jacek Bielczyk. Z Grzegorzem Protaziukiem zagrałem w trzeciej rundzie i w emocjonującej końcówce wygrałem na czas. W kolejnej rundzie spotkałem się z Mirosławem Sarwińskim.

Cały czas w czołówce zawodów byli Paweł Dudziński i Jacek Bielczyk. Po niespodziewanej porażce w 2 rundzie, do czołówki musiał dobijać Michał Luch. Ku mojemu zdziwieniu wyszedłem na samodzielne prowadzenie, a wygrane w 6 i 7 rundzie umocniły mnie na fotelu lidera. W szerokiej czołówce po 7 rundach byli: Grzegorz Protaziuk, Mirosław Sarwiński, Paweł Dudziński, Michał Luch i Piotr Gasik. W przedostatniej rundzie spotkałem się z pierwszym numerem startowym Michałem Luchem. Przeciwnik przeoczył kombinacje, w której zdobyłem piona, partia zeszła na tory końcówki wieżowej, w której zgodziliśmy się na remis. Dzięki korzystnym wynikom, okazało się że już na rundę przed końcem na 99% zapewniłem sobie zwycięstwo w całym turnieju.

Nie mogłem temu uwierzyć, planowałem perfekcyjnie przygotować zawody, ale że uda się je przy okazji wygrać. W życiu bym o tym nie pomyślał!. Na sali turniejowej żartowano, że turniej ustawiony przez dyrektora zawodów oraz że dwa puchary za pierwsze miejsce zaplanowałem dla siebie :) Jak to wyszło? Myślę, że adrenalinę, która z reguły idzie w organizacje zawodów przelałem na szachownice, przy okazji nie robiłem grubszym błędów, widziałem taktyczne okazje i do tego grałem szybko, zagrałem dobre zawody, oto była moja recepta na sukces :)

Najciekawsze jest jednak to , że z uwagi na funkcje organizacyjne do samego końca zastanawiałem się czy zagram w tych zawodach.

Zostałem Mistrzem Polski Przedsiębiorców w szachach na 2015 rok. Srebrny medal wywalczył Grzegorz Protaziuk z Warszawy, a brązem może pochwalić się Mirosław Sarwiński z Sochaczewa.

DGCS OPEN – VII Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w szachach – wyniki
1. Maciej Sroczyński (SZKOŁA SZACHOWA SZACHMISTRZ KALISZ)
2. Grzegorz Protaziuk (PRO-INF WARSZAWA)
3. Mirosław Sarwiński (BAMISA SOCHACZEW)
4. Michał Luch (CHESS SCHOOL OF IM MICHAL LUCH WARSZAWA)
5. Andrzej Pulu (KUBERA KANCELARIA PRAWA KATOWICE)
6. Paweł Dudziński (CENTRUM SZACHOWE SKOCZEK OSTRÓW WLKP.)
7. Dominik Pędzich (SYLDOM STĘSZEW)
8. Tomasz Delega (DELEGA ITM WARSZAWA)
9. Piotr Gasik (USŁUGI TURYSTYCZNE WARSZAWA)
10. Grzegorz Ograbek (PIG FARMER Warszawa)

Startowało 40 zawodników

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz statuetki. Dla najlepszej dziesiątki przypadły puchary oraz dodatkowo dla zwycięzcy puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. Po turnieju wszyscy grający zostali zaproszeni na bankiet z okazji organizacji DGCS OPEN – VII Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców. Po tylu latach rozgrywania turniejów przedsiębiorców, zawiązały się nowe znajomości, dlatego była to dobra okazja do rozmów nie tylko szachowych.

Bankiet otworzyli Dariusz Puchalski (DGCS S.A.), Tomasz Delega (Prezes PZSzach) oraz Adam Dzwonkowski (PZSzach). Zaprezentowano nową publikacje szachowo-biznesową „Strategia 64 pół w biznesie”. Autorzy książki Puchalski i Delega opowiedzieli dlaczego powstała i skąd się wziął pomysł na taką pozycje. Zdążyłem już wcześniej przeczytać i zrecenzować tą książkę, widzę w niej sporo podobieństw do książki Garriego Kasprowa „Jak życie naśladuje szachy”, ale mogą ją z czystym sumieniem polecić każdemu szachiście, bowiem znajduje się w niej wiele praktycznych porad, które można wykorzystać w biznesie.

Dariusz Puchalski zaprosił już na kolejną edycję DGCS OPEN, która odbędzie się w 2016 roku. Do zobaczenia!

Maciej Sroczyński
Październik 3, 2015, 19:56

2 odpowiedzi na “Jak przypadkowo zostałem Mistrzem Polski, czyli podsumowanie DGCS OPEN 2015”

  1. Krzysztof Dłużyński napisał(a):

    Serdeczne gratulacje Panie Macieju. Zawsze perfekcyjnie Pan organizuje świetne turnieje. Teraz zdobył Pan jeszcze tytuł Mistrza Polski Przedsiębiorców. Wspaniała reklama Pańskiej działalności. Życzę jeszcze więcej sukcesów w przyszłości oraz satysfakcji zawodowej. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy