Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Jak wejść na Rysy? czyli zdobywamy najwyższy szczyt Polski


Mamy coraz cieplejsze dni, dlatego warto już teraz zaplanować plany na wakacje. W końcu udało mi się zakończyć pracę nad e-bookiem „Jak wejść na Rysy”. Mam nadzieję, że znajdą tam Państwo przydatne informacje, które pomogą wejść na sam szczyt.

„Jak wejść na Rysy?” zdobywamy najwyższy szczyt Polski (2499 m.n.p.m), wejście od strony polskiej. Palenica Białczańska – Morskie Oko – Czarny Staw – Rysy Niżne – Bula pod Rysami – Rysy polskie – Rysy słowackie (sierpień 2013). Opis wyprawy w wersji skróconej oraz filmiki z wejścia znajdziesz również na http://szachmistrz.pl/08-08-2013-r-wyprawa-na-rysy-relacja.html
autor Maciej Sroczyński

Kolejnym moim celem, który od dawna chodzi mi po głowie to przejście Orlej Perci w Tatrach. Może w tym roku :)

Wszystkie ebooki szachowe i turystyczne (rowerowe/górskie) znajdują się w dziale E-book na www.szachmistrz.pl. Miłej lektury!

Maciej Sroczyński
Marzec 25, 2015, 10:43

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy