Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Jan Krzysztof Duda – “15 letni polski diament”


Niedawno zakończyły się Mistrzostwa Polski w szachach klasycznych. Zawody odbyły się we Warszawie. Najlepszym okazał się faworyt Radosław Wojtaszek (MTS Kwidzyn), drugie miejsce Grzegorz Gajewski (KSz HETMAN Katowice) trzeci był Jan Krzysztof Duda (MKS MOS Wieliczka). Wśród Pań również nie było niespodzianek, zwyciężyła Monika Soćko (KSz HETMAN Katowice) przed Jolantą Zawadzką (KSz Polonia Wrocław) i Klaudią Kulon (MKS MDK Trzcianka).

Największe emocje wzbudziła jednak postać 15 letniego Jana Krzysztofa Dudy, który po 7 rundach samodzielnie prowadził. Zanosiło się na sensację. Bojowa 8 rund z Wojtaszkiem nie była po myśli Jasia. 15 latek przegrał też ostatnią rundę, ale i tak pozwoliło mu to zdobyć brązowy medal. Sukces ten dostrzegły media w Polsce. Krzysztof Duda otrzymał tytuł arcymistrza w wieku 15 lat i 21 dni. Jasiu to multimedalista mistrzostw Polski, Europy i Świata.

Młody polski szachista ma niesamowity potencjał. Myślę, że ma szansę dołączyć do Radosława Wojtaszaka i grona zawodników 2700. W jego przypadku potrzebne są rozważne kroki. Firmowane przez PZSzach Wojtaszek Comarch Team w zasadzie przestało istnieć. Ola Lach praktycznie nie gra, Darek Świercz po pójściu na studia nie progresuje tak dobrze.

Trzymamy więc kciuki za rozwój talentu Jana Krzysztofa Dudy.

ps. Warto zobaczyć niesamowitą partie z Denis Khismatullinem z Mistrzostw Europy 2014.

Maciej Sroczyński
Kwiecień 7, 2014, 17:24

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy