PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Jędrzej Adamczewski – mistrzem klubu w miesiącu październiku

42 zawodników wystartowało w mistrzostwach października z cyklu o Puchar SzachMistrza. Wygrali doświadczeni i rutynowani zawodnicy. Jędrzej Adamczewski, zajął pierwsze miejsce i potwierdził, że ostatni dobry wynik w Grand-Prix Kalisza nie był przypadkiem. Druga Ania Sokołowska, która zagrała bardzo dobre zawody. Pokonała nawet trzeciego na mecie Maćka Adamczewskiego. Maciek przyzwyczaił nas, że seryjnie wygrywa comiesięczne nasze turnieje. Tym razem musiał zadowolić się najniższym miejscem na podium. Pozytywne jest, że nasi młodsi juniorzy zaczynają wywierać coraz większą presje na starszych kolegach. O czym świadczy chociażby partia Oskara Dixa z Maciejem. Pierwszą dziesiątkę zamknęli: Szymon Skurniak, Maciej Piotrowski, Antoni Milewski, Oskar Dixa, Tomasz Bażant, Szymon Klaska i Krzysztof Markiewicz.

Już jutro pierwszy mecz Wielkopolskiej Ligi Seniorów. Zagramy w Kórniku. Trzymajcie kciuki!

Maciej Sroczyński
Październik 26, 2013, 00:28

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy