PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Jędrzej i Maciej Adamczewski wywalczyli złoto i srebro Mistrzostw Polski Leśników 2013

Łagów był miejscem rozgrywania XXI Mistrzostw Polski Leśników. W turnieju startowali pracownicy PGL Lasy Państwowe, Parków Narodowych, Instytutu Badawczego Leśnictwa, Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, pracownicy naukowi i studenci wydziałów leśnych wyższych uczelni, nauczyciele i uczniowie szkół leśnych. W trybie nadzwyczajnym do zawodów zostali dopuszczeni Jędrzej i Maciej Adamczewscy (szachiści KTS-W Kalisz), których ojciec Jerzy Adamczewski jest pracownikiem Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. W 2012 roku to właśnie Gołuchów gościł szachistów-leśników podczas XX jubileuszowych Mistrzostw Polski Leśników.

Już rok temu była szansa na mistrzostwo,  Jędrzej i Maciej stanęli na drugim i trzecim stopniu podium, których „rzutem na taśmę wyprzedził” Dariusz Rymaszewski. W tegorocznej edycji Rymaszewski nie startował. Chłopcy wykorzystali ten fakt i zdominowali rozgrywki 2013 zajmując pierwsze i drugie miejsce. Złoty medal wywalczył Jędrzej Adamczewski zdobywając 9,5 z 11 punktów i nie przegrywając żadnej partii. Drugi był Maciej Adamczewski z wynikiem 9/11, a trzeci Węgier Nandor Papp. Gratulacje!

W dodatkowym otwartym turnieju błyskawicznym zwyciężył Paweł Piotrowski, przed Jędrzejem Adamczewskim i Mariuszem Mończakiem.

 

Maciej Sroczyński
Marzec 2, 2013, 15:41

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy