PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Jędrzej rewelacyjnie w Koninie

Rewelacyjnie spisał się Jędrzej Adamczewski w XXIV Festiwalu Szachowym NSZZ Solidarność w Koninie. W bardzo mocnej obsadzie zajął VIII miejsce. Zdobył na tym turnieju 5,5 pkt z 9 partii, wygrywając i remisując z wieloma dobrymi zawodnikami. Tym samym przypadł mu tytuł najlepszego juniora na tym turnieju.

Wystąpiło również troje kaliszan z KTS-W Kalisz. Maciek Adamczewski był wysoko 5,5 pkt i 10 miejsce. Antoni Milewski – 5pkt oraz Filip Kliber 2,5pkt. Turniej wygrał IM Krzysztof Chojnacki (AZS Politechnika Poznańska Pocztowiec Poznań) przed MF Marcinem Steczkiem (TS-R Hetman Konin) oraz  Kamilem Szadkowskim UKS Smecz Konin. Startowało 42 zawodników.

Z kolei w Poznaniu 11 listopada rozegrano XI Turniej ODK Wiktoria z okazji 94 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Do piątej rundy prowadził Krzysztof Sobiech z KTS-W Kalisz. Porażki w dwóch ostatnich rundach zepchnęły go na VII miejsce. Wygrał Tomasz Stróżyk z Lecha Poznań.

 

Maciej Sroczyński
Listopad 12, 2012, 11:12

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy