PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Juniorzy KTS II Kalisz ze srebrnym medalem Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski!


Zakończyła się rywalizacja w III i IV Wielkopolskiej Lidze Juniorów. W III lidze zwyciężyła drużyna UMKS Na Pięterku Poznań, drugie miejsce wywalczyli nasi szachiści KTS II Kalisz. KTS Kalisz reprezentowali: Maciej Adamczewski, Tymon Ochędzan, Kasper Wroczyński, Paweł Piekielny, Anna Sokołowska i Ewa Barwińska. Trzecie miejsce przypadło LKS Chrobry II Gniezno.
W IV lidze najlepszymi okazali się szachiści KS Orły Pleszew, przed drużynami gospodarzy LKS Chrobry III Gniezno i LKS IV Gniezno. Drużyna KTS III Kalisz zajęła VII miejsce, a KTS IV Kalisz IX pozycje. KTS III Kalisz: Michał Grzegorski, Paweł Jędraszek, Jakub Zachara, Szymon Klaska, Aleksandra Tarczyńska i Zuzanna Jędrzejewska. KTS IV Kalisz: Tymoteusz Wroczyński, Filip Rosiński, Krzysztof Jarczewski, Karol Wawrzyniak, Marta Radlicka i Julia Skurniak.

Kaliszanie wywalczyli też medale w klasyfikacji indywidualnej:

  • Maciej Adamczewski – 1 miejsce na I szachownicy (III liga)
  • Tymon Ochędzan – 2 miejsce na II szachownicy (III liga)
  • Paweł Piekielny – 1 miejsce na IV szachownicy (III liga)
  • Anna Sokołowska – 2 miejsce na V szachownicy (III liga)
  • Karol Wawrzyniak – 2 miejsce na IV szachownicy (IV liga)
  • Zuzanna Jędrzejewska – 3 miejsce na VI szachownicy (IV liga)
Maciej Sroczyński
Marzec 29, 2015, 19:12

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy