PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Już w najbliższą niedzielę Mistrzostwa Kalisza do lat 7 w szachach

Zawody odbędą się 11 czerwca (niedziela) w klubie szachowym KTS Kalisz / Szkole szachowej SzachMistrz ul. Łódzka 196 w Kaliszu.

Proszę potwierdzić uczestnictwo w zawodach 11 czerwca do godziny 9.30 na sali turniejowej. Osoby, który się spóźnią mogą być dopuszczone od 2 rundy.

 • Jak dojechać do klubu? http://szachmistrz.pl/kontakt.html
 • Bardzo proszę o parkowanie samochodu jak najbliżej wejścia do klubu szachowego. Proszę nie parkować auta przed wejściem do sklepu spożywczego JOANNA.
 • Turniej bezpłatny, w przypadku rezygnacji ze startu lub choroby dziecka, bardzo proszę o pilną informacje mailową lub telefoniczną.

Zasady, które będą obowiązywać podczas turnieju:

 • Grać będziemy przy użyciu zegara szachowego (po wykonanym ruchu należy wcisnąć zegar),
 • Na każdą partie zawodnik ma 10 minut do namysłu,
 • Każdy zawodnik będzie grał 5 rund, (nikt nie odpada),
 • Za zwycięstwo otrzymuje się 1 punkt, za remis 0,5 punktu, porażka bez punktu,
 • Maksymalny wynik zawodnika to 5/5,
 • W przypadku gdyby dwóch lub większa liczba osób uzyskała wynik 5/5 między takimi zawodnikami odbędzie się dogrywka,
 • Wygrać można dając przeciwnika szacha-mata,
 • Wygrać można kiedy czas przeciwnika opadł,
 • Wygrać można poprzez zgłoszenie nieprawidłowego posunięcia (*na przykład nieprawidłowe posunięcie to ruch wieży na skos lub nie zauważenie szacha).

 

Maciej Sroczyński
Czerwiec 9, 2017, 22:12

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy