PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Kalendarz turniejów szachowych maj/czerwiec


Najbliższe miesiące będą bardzo intensywne jeżeli chodzi o turnieje szachowe rozgrywane w Kaliszu i okolicach. 11 maja rozegrane zostaną Półfinały Mistrzostw Wielkopolski (strefa południowa). Finał Mistrzostw Wielkopolski odbędzie się w połowie czerwca, tradycyjnie w Żerkowie. Tydzień wcześniej, 8-9 czerwca rozegramy Ogólnopolski Turniej Szachowy Calisia, który będzie ostatnim turniejem przygotowawczym przed Żerkowem. Ciekawą inicjatywą będzie Szachowy Dzień Dziecka w Galerii Tęcza (planowany na 2 czerwca). Poza tym czeka nas szereg turniejów szachów szybkich.

11 maja (Kalisz) – Półfinały Mistrzostwa Wielkopolski Strefa Południowa (30 minut/ 7 rund, wpisowe 20zł, juniorzy do lat 18)
17 maja (Kalisz) – Puchar SzachMistrza (15 minut/ 7 rund – wpisowe brak, juniorzy KTS-W Kalisz i SzachMistrza do lat 18)
20 maja (Kalisz)- Grand-Prix Kalisza V (10 minut/ 7 rund – wpisowe 5/10zł, turniej OPEN)
25 maja (Nowe Skalmierzyce) – III Memoriał Krzysztofa Statnika
2 czerwca (Kalisz) – Szachowy Dzień Dziecka w Galerii Tęcza (10 minut/ 7 rund, juniorzy)
3 czerwca (Kalisz) – Grand-Prix Kalisza VI (10 minut/ 7 rund – wpisowe 5/10zł, turniej OPEN)
4 czerwca (Kalisz) – Turniej szachowy z okazji dnia dziecka w SP 14 Kalisz (turniej zamknięty dla uczniów SP 14)
8-9 czerwca (Kalisz) – Ogólnopolski Turniej Szachowy Calisia (60 minut/ 7 rund, juniorzy do lat 18)
14-19 czerwca (Żerków) – Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów (60/90 minut / 9 rund, juniorzy do lat 18)

czerwcowy Puchar SzachMistrza odwołany! (cykl turniejów zostanie zakończony po 9 turnieju majowym)

Maciej Sroczyński
Kwiecień 24, 2013, 22:44

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy