PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Kalisz – najmilsze miasto w Polsce

Tytuł najmilszego miasta w Polsce i kampanię promocyjną w mediach ogólnopolskich mogą wygrać dla swojego miasta internauci. Można je zdobyć w ramach akcji „Milka. Moje miasto się przytula”. Szansę na zwycięstwo ma także Kalisz.

Jak podkreślają organizatorzy akcji, czyli Newsweek Polska, Forbes i Milka inicjatywa ma charakter ogólnopolski.. Każde z miast ma równe szanse, niezależnie od wielkości i walorów turystycznych. Wybór zwycięzcy leży w rękach mieszkańców – ludzi z całego kraju, którzy zagłosują na miejsca, które ich zdaniem mają w sobie „to coś”.

– Wszyscy wiemy, że są na świecie miejsca, w których czujemy się lepiej i takie, w których nie lubimy przebywać. Od czego to zależy? W dużej mierze od ludzi, którzy znajdują się wokół nas, od naszych zachowań i wzajemnych relacji. Właśnie dlatego w akcji „Milka. Moje miasto się przytula” będziemy szukać najmilszego miasta w  Polsce. Najmilszego, czyli takiego, w którym mieszkają życzliwi, uśmiechnięci, mili i otwarci ludzie. A w dodatku są tacy nie od święta czy na pokaz, ale na co dzień, bezinteresownie – pisze na temat akcji jeden z organizatorów, firma Milka.

więcej informacji jak wziąć udział w akcji w dalszej części newsa

Aby wziąć udział w akcji „Milka. Moje miasto się przytula”, należy zarejestrować się na stronie www.fioletowastrona.pl . Można to zrobić za pomocą maila lub przez konto na Facebooku. Następnie należy wybrać jedno z 908 polskich miast, które naszym zdaniem powinno otrzymać tytuł najmilszego w Polsce. Mamy nadzieję, że wybierzecie Kalisz. Kiedy już to zrobicie, będziecie mogli rozpocząć wysyłanie „przytuleń” ze swojego miasta. Do wyboru są dwie możliwości: wpisanie maila znajomego lub wybranie go z listy znajomych na Facebooku.

Za każde „przytulenie” wysłane przez Was, miasto otrzymuje punkty. Trzy miejscowości, które w pierwszym etapie zabawy, trwającym do 18 maja, zdobędą ich najwięcej – awansują do finału. W każdym z miast – finalistów zorganizowane zostaną dla mieszkańców koncerty plenerowe z udziałem gwiazd, a także gry i zabawy.

Ostateczna rozgrywka to głosowanie między finalistami. Nagrodą główną dla zwycięzcy rankingu będą – oprócz tytułu „Najmilsze miasto w Polsce” – działania promocyjne o wartości pół miliona złotych w ogólnopolskiej telewizji, radiu, prasie oraz w Internecie i na reklamie zewnętrznej, m.in. TVN, TVN24, TVN Meteo, TVN Player, RMF FM, RMF Maxxx, Gazeta Wyborcza, Forbes oraz prasie lokalnej wydawanej w zwycięskim mieście.

Nikt nie ma chyba wątpliwości, że takie kwestie jak gospodarka, oferta kulturalna czy infrastruktura są w każdym mieście ważne. Ale nie tylko to. Wzajemne relacje między ludźmi także. Tworzą one bowiem atmosferę w każdej z miejscowości, a więc także jej wizerunek na zewnątrz. To niezwykle istotne. Dlatego zachęcam do przytulania się w Kaliszu i zdobywania punktów dla naszego miasta. Niech wszyscy dowiedzą się, że Gród nad Prosną jest nie tylko najstarszym, ale i najmilszym miastem w Polsce– mówi prezydent Janusz Pęcherz.

 Szczegóły akcji „Milka. Moje miasto się przytula” można znaleźć na stronie internetowej www.fioletowastrona.pl .

 Opracował: Juliusz Kowalczyk 

Maciej Sroczyński
Kwiecień 27, 2013, 09:26

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy