PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Sukcesy zawodników KTS Kalisz w Jarocinie i w Wieluniu

szachy_wielun Weekend był bogaty w wydarzenia szachowe, graliśmy w Jarocinie i w Wieluniu …

19 września klub szachowy JKSz-W Jarocin obchodził piękny jubileusz 40 lecia sekcji szachowej. Z tej okazji zorganizowano turniej szachowy. Zawody miały historyczną scenerie, bowiem graliśmy w Pałacu Radolińskich w Jarocinie. Zagrali też goście z zaprzyjaźnionego dla Jarocina – niemieckiego Schlüchtern. Organizatorem zawodów był JKSz-W Jarocin na czele z prezesem klubu Pawłem Witwickiem. Obsługę sędziowską zapewniała Szkoła szachowa SzachMistrz.

W zawodach triumfował arcymistrz Kamil Dragun (KSz Stilon Gorzów Wlkp.), choć przez cały turniej prowadził Paweł Dudziński (OTSz Ostrów Wlkp.). W dramatycznej partii między oboma zawodnikami, lepszy okazał się młody arcymistrz. Tym samym Paweł Dudziński zajął drugie miejsce, a na trzeciej pozycji niespodziewanie zameldował się Eugeniusz Murawski (UKS Skoczek Milicz). Kolejne miejsca to mistrzowie FIDE Kamil Plichta (OKSiR Wisznia Mała) oraz Oskar Włodarczyk (OTSz Ostrów Wlkp.). Zagrało dwóch zawodników KTS Kalisz – Patryk Ziąbek zajął 10 miejsce (m.in.: wygrana z Piotrem Dudzińskim) , a Oskar Dixa – 23 miejsce.

szachy_wielun1

———————————————-

Dzień później, 20 września w Wieluniu rozegrano XIV Szachowy Turniej „Pamięci Września”. Zawody grane były w dwóch grupach – do lat 7 oraz grupa OPEN z podziałem na różne klasyfikacje.

XIV Szachowy Turniej „Pamięci Września” – Grupa A
XIV Szachowy Turniej „Pamięci Września” – Grupa B (do lat 7)

W grupie OPEN zwyciężył Mariusz Kowalczyk, przed Rafałem Kowalczykiem (oboje LKS PARK Starzenice), trzeci był Grzegorz Plutecki (LUKS Strzałków). 23 miejsce ogólnie oraz III miejsce w klasyfikacji juniorów do lat 14 zajął Paweł Piekielny (KTS Kalisz). 27 miejsce zajął Mikołaj Drobniewski z Kalisza.

W grupie do lat 7 w grupie dziewczynek zwyciężyła Zuzanna Jędrzejewska przed Zuzanną Solarek (obie KTS Kalisz). Najlepszym juniorem był Kacper Jaśkiewicz (UKS Jedynka Bełchatów). Gratulujemy sukcesów!

Maciej Sroczyński
Wrzesień 21, 2015, 12:16

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy