PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Kaliszanie na turnieju szachowym w Karpaczu


karpacz

Maciej Adamczewski i Szymon Skurniak zagrali w turnieju w Karpaczu …

W IX Turnieju Szachowym „Karkonosze” zwyciężył Mikołaj Tomczak (MMKS Wieniawa Leszno), drugie miejsce zajął Radosław Dzierżak (PSSz Pszczyna), dopiero trzeci był murowany faworyt do zwycięstwa arcymistrz Vladimir Malaniuk (Ukraina). Warto przypomnieć, że Mikołaj Tomczak był jedynym Polakiem na Mistrzostwach Europy (Batumi – Gruzja 2014), który wrócił do kraju z medalem.

Z Ukraińcem ostatnią rundę zagrał 16 letni Maciej Adamczewski (KTS Kalisz), niestety musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego zawodnika. Maciej zajął 11 miejsce w gronie 23 zawodników. Rewelacyjny turniej rozegrał 11 letni Szymon Skurniak (KTS Kalisz), który zajął 12 miejsce i zarobił 106 punktów rankingowych ELO. To drugi z rzędu tak dobry występ kaliszanina, wcześniej zanotował +97 na IV Kalisz OPEN FIDE.

Maciej Sroczyński
Luty 24, 2015, 23:00

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy