PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Kaliszanie w czołówce III i IV ligi juniorów

Rozgrywki III i IV ligi Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski Juniorów dobiegły końca. Organizatorem obu zjazdów był LKS Chrobry Gniezno. Chętnych na przeprowadzenie ligi nie było, tym bardziej należą się słowa uznania działaczom z Gniezna za podjęcie wyzwania organizacyjnego i sprawne przeprowadzenie zawodów.

W tym roku III Wielkopolska Liga Juniorów grała dokładnie taką samą formułą jak w poprzednich latach. IV liga została podzielona na dwie strefy. W naszej IV lidze B grało 10 drużyn, tyle samo drużyn rywalizowało w IV lidze A rozgrywanej w Lesznie.

W 2014 roku zaplanowaliśmy rywalizacje czterech juniorskie drużyn (jedna w II lidze, jedna w III lidze i dwie w IV lidze). Rok temu grało, aż VII naszych zespołów. Względy logistyczne, finansowe oraz personalne nie pozwoliły wystawić więcej zespołów. Widać wyraźnie w naszym klubie zmiany pokoleniowe. Młodzików jest bardzo wielu, juniorzy wykruszyli się z rywalizacji. Nasi młodzi zawodnicy muszą jeszcze dorosnąć do wygrywania takich lig.

Patrząc na nasze drużyny, z wyniku mogę być zadowolony. Nasza drużyna KTS-W II Kalisz była najmłodszą w całych rozgrywkach III ligi. Po pierwszym zjeździe zajmowali miejsce na granicy spadku do niższej ligi. W drugim zjeździe graliśmy jeszcze w osłabieniu, bowiem w trzech partiach nie mógł zagrać Tomek Bażant. Mimo to kaliszanie pokazali lwi pazur urywając punkty zwycięzcy rozgrywek OTSz Ostrów Wielkopolski czy wygrywając z UKS Kiełbaska Kościelec. Znakomicie na starszej szachownicy (w tym trzy razy na 1 desce) zagrał Oskar Dixa. Naszą siłą byli juniorzy młodsi: Tymon Ochędzan, Weronika Wawrzyniak i Szymon Skurniak. Bardzo ważne były zwycięstwa Aleksandry Kubasik w partiach ze znacznie bardziej utytułowanymi rywalkami. IV miejsce przed turniejem brałbym w ciemno.

Rywalizacje wygrał faworyt OTSz Ostrów Wielkopolski, drugie miejsce zajęło LKS Chrobry II Gniezno, trzecie AZS Politechnika Poznańska Poznań. KTS II Kalisz zagrało w następującym składzie: Tomasz Bażant, Oskar Dixa, Szymon Skurniak, Tymon Ochędzan, Aleksandra Kubasik, Weronika Wawrzyniak i Wiktor Dixa.

Wyniki na szachownicach indywidualnych:
1 szachownica
1. Kacper Tomaszewski (JKSz-W Jarocin)
2. Wiktor Kwiatkowski (UKS Kiełbaska Kościelec)
3. Maciej Chmielarz (OTSz Ostrów Wielkopolski)

2 szachownica
1. Filip Michalski (OTSz Ostrów Wielkopolski)
2. Oskar Dixa (KTS II Kalisz)
3. Jan Kałużny (AZS Politechnika Poznańska Poznań)

3 szachownica
1. Jacek Miętkiewicz (LKS Chrobry II Gniezno)
2. Hubert Niemier (AZS Politechnika Poznańska Poznań)
3. Nikodem Pabiszczak (OTSz Ostrów Wielkopolski)

4 szachownica
1. Jan Kukorowski (LKS Chrobry II Gniezno)
2. Adrianna Jędras (OTSz Ostrów Wielkopolski)
3. Tymon Ochędzan (KTS II Kalisz)

5 szachownica
1. Bogumiła Walkowiak (AZS Politechnika Poznańska Poznań)
2. Natalia Kopacka (OTSz Ostrów Wielkopolski)
3. Edyta Nawrocka (LKS Chrobry II Gniezno)

6 szachownica
1. Weronika Ciesińska (AZS Politechnika Poznańska Poznań)
2. Anna Roszkiewicz (UMKS Na Pięterku II Poznań)
3. Weronika Wawrzyniak (KTS II Kalisz)


Oskar Dixa – II miejsce na 2 szachownicy

Weronika Wawrzyniak III miejsce na 6 szachownicy

W rozgrywkach IV ligi Wielkopolskiej Ligi Juniorów mieliśmy dwie wyrównane drużyny. KTS IV Kalisz do końca turnieju walczyło o 1 miejsce w lidze. Wszystkie mecze wygrywali minimum 4,5-1,5. Jedna porażka z MGOK Gambit Ślesin zadecydowało o tym, że zajęli II miejsce w lidze. Zawodnikom ze Ślesina przypadł awans do III Wielkopolskiej Ligi Juniorów. KTS III Kalisz zajęło IV miejsce. Na podium znaleźli się jeszcze zawodnicy LKS Chrobry III Gniezno.

KTS IV Kalisz: Antoni Milewski, Kasper Wroczyński, Miłosz Matłoka, Krzysztof Jarczewski, Aleksandra Tarczyńska i Ewa Barwińska.

KTS III Kalisz: Bartosz Matuszewski, Krzysztof Markiewicz, Michał Grzegorski, Filip Rosiński, Natalia Kubczak, Zuzanna Jędrzejewska.

Zdobyliśmy też wiele miejsc medalowych na indywidualnych szachownicach.

1 szachownica
1. Tomasz Bruch (MGOK Gambit Ślesin)
2. Antoni Milewski (KTS IV Kalisz)
3. Dawid Romański (LKS Chrobry III Gniezno)

2 szachownica
1. Damian Mrówczyński (MGOK Gambit Ślesin)
2. Kasper Wroczyński (KTS IV Kalisz)
3. Krzysztof Markiewicz (KTS III Kalisz)

3 szachownica
1. Miłosz Matłoka (KTS IV Kalisz)
2. Arkadiusz Łapot (MGOK Gambit Ślesin)
3. Wojciech Kukorowski (LKS Chrobry III Gniezno)

4 szachownica
1. Adam Naworski (MGOK Gambit Ślesin)
2. Krzysztof Jarczewski (KTS IV Kalisz)
3. Filip Rosiński (KTS III Kalisz)

5 szachownica
1. Nikola Królak (MGOK Gambit Ślesin)
2. Patrycja Jasińska (MGOK Gambit II Ślesin)
3. Aleksandra Janczar (UKS Goniec Kostrzyn)

6 szachownica
1. Maria Kamińska (LKS Chrobry III Gniezno)
2. Ewa Barwińska (KTS IV Kalisz)
3. Zuzanna Jędrzejewska (KTS III Kalisz)


Antoni Milewski – II miejsce na 1 szachownicy


Kasper Wroczyński i Krzysztof Markiewicz – II i III miejsce na 2 szachownicy


Filip Matłoka – 1 miejsce na III szachownicy


Krzysztof Jarczewski i Filip Rosiński – II i III miejsce na IV szachownicy


Ewa Barwińska i Zuzanna Jędrzejewska II i III miejsce na 6 szachownicy

Maciej Sroczyński
Luty 24, 2014, 18:20

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy