Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Kaliszanie wygrywają szachowy Puchar Burmistrza Miasta i Gminy w Nowych Skalmierzycach


Turniej szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nowe Skalmierzyce był w tym roku wyjątkowo kameralny, wystartowało tylko 12 zawodników. Dla mnie był to pierwszy grany turniej po kilku miesiącach przerwy. Idealny jak na dobry trening, bowiem można było się zmierzyć z wieloma liczącymi się zawodnikami. Z bardzo dobrej strony pokazał się junior KTS Kalisz – Patryk Ziąbek, który pokonał między innymi: Zbigniewa Jaśnikowskiego oraz Oskara Włodarczyka. Gdyby nie remis w ostatniej rundzie, z pewnością “Patryczek” triumfowałby w całych zawodach. Ostatecznie zająłem pierwsze miejsce, Patryk Ziąbek był drugi, a Zbigniew Jaśnikowski trzeci.

Relacjonował: Maciej Sroczyński

Maciej Sroczyński
Czerwiec 29, 2014, 16:05

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy