PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Kaliszanie wygrywają w Ostrowie Wielkopolskim

Klub szachowy OTSz Ostrów Wielkopolski zorganizował 23 maja – Otwarty Turniej Szachowy dla dzieci. Zawody odbyły się pod patronatem Polskiego Związku Szachowego i akcji „Edukacja przez szachy w szkole. Startowało ponad 40 zawodników.

Turniej wygrał Szymon Skurniak przed Pawłem Jędraszkiem (oboje KTS Kalisz). Pozostali nasi zawodnicy również zajęli wysokie miejsca: Karol Wawrzyniak zajął 4 miejsce, a Krzysztof Jarczewski – 5. Najlepszą zawodniczką w kategorii do lat 7 – Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz). Niestety nie znalazłem wyników na ChessArbitrze.

OTSz Ostrów Wlkp.  zaprasza również 1 czerwca na XVI Memoriał Schulza.

 

 

Maciej Sroczyński
Maj 25, 2014, 19:13

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy