PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Karjakin wygrywa z Carlsenem ósmą partię w meczu o Mistrzostwo Świata

karjakin_carlsen

Mamy pierwsze rozstrzygnięcie w meczu o Mistrzostwo Świata. Dotychczasowe siedem partii pomiędzy obrońcą tytułu Norwegiem Magnusem Carlsenem, a pretendentem Rosjaninem Sergeyem Karjakinem zakończyły się remisami. Ósma partia miała dramatyczny przebieg, faworyt meczu Carlsen mógł powtarzać posunięcia i uzyskać kolejny remis, wybrał jednak próbę gry na wygraną. Rosjanin bronił się jednak precyzyjnie, a Carlsen grając 56.He6?? popełnił decydujący błąd. Nikt się tego nie spodziewał Karjakin wyszedł na prowadzenie 4,5-3,5!

Mecz o Mistrzostwo Świata w Nowym Jorku składa się z 12 partii. Carlsenowi zostały więc tylko cztery szanse, żeby choćby doprowadzić stan meczu do remisu. Norweg jest w bardzo trudnej sytuacji. Miejmy nadzieję, że szybko się pozbiera i partie będą miały bardziej widowiskowy charakter. Poprzednie rundy cechowały się minimalnym ryzykiem z obu stron.

 

Maciej Sroczyński
Listopad 22, 2016, 08:51

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy