PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Karjakin zagra z Carlsenem w meczu o mistrzostwo świata!

wadalupe

To będzie mecz! Sergiej Karjakin wygrał turniej pretendentów i zmierzy się z Magnusem Carlsenem w meczu o mistrzostwo świata. Mecz Carlsen – Karjakin zostanie rozegrany w terminie 11-30 listopada w Nowym Jorku. Składać się będzie z 12 rund, pula nagród to 1 milion euro. Będzie to niezwykle interesujące widowisko, jeszcze nigdy w historii w walce o tytuł najlepszego szachisty świata nie spotkali się tak młodzi zawodnicy (oboje urodzili się w 1990 roku).

Warto podkreślić, że Karjakin nie był faworytem turnieju pretendentów …

Z pewnością eksperci widzieli przyszłego pretendenta w Caruanie lub Anandzie. Turniej pretendentów był jednak bardzo wyrównany o czym świadczy końcowa tabela.

tabela

Zadecydowała ostatnia runda, w której Karjakin zmierzył się w bezpośrednim pojedynku z Caruaną. Pomimo tego, że Karjakin przez większą część turnieju wybierał spokojne zamknięte debiuty, a na dodatek do zwycięstwa w całym turnieju wystarczyło mu zremisować, to wybrał ambitne e4. Opłaciło się, bowiem partia była niezwykle ekscytująca i przyniosła mu piękne zwycięstwo.


Analiza partii Karjakin – Caruana (w języku angielskim)


Reakcja fanów po zwycięstwie Karjakina nad Caruaną

IMG_1433-005 re

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.chessbase.com
Grafika autorstwa WadaLupe
Maciej Sroczyński
Marzec 29, 2016, 23:12

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy