Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Kasper, Szymon, Weronika i Ola najlepsi w Galerii Tęcza Kalisz

46 zawodników wzięło udział w Turnieju Szachowym do lat 12 w Galerii Tęcza w Kaliszu. Prowadzenie w turnieju zmieniało się z rundy na rundę. Ostatecznie najlepszym szachistą w  turnieju (jak i w kat. 12 lat) okazał się 10 letni Kasper Wroczyński. Najlepszą dziewczynką do lat 12 była Aleksandra Kubasik. Grupę do lat 9 wygrali Szymon Skurniak oraz Weronika Wawrzyniak.

Podziękowanie dla Galerii Tęcza w Kaliszu, za drugie udane zawody szachowe zorganizowane wspólnie ze Szkołą Szachową SzachMistrz. Dziękujemy również sponsorom: sklep spożywczy Społem, kino Cinema 3d oraz Galerii Tęcza Kalisz.

Zawody zorganizowała Szkoła szachowa SzachMistrz oraz klub szachowy KTS-W Kalisz. Zdjęcia autorstwa Kariny Zachary można przeglądać w poniższym linku. Dyplomy przygotowała Agencja Reklamowa Junior.

Maciej Sroczyński
Wrzesień 8, 2013, 17:20

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy